Presunúť na hlavný obsah

Princezná Diana má v kráľovskej rodine stále silné slovo: Ovplyvňuje spôsob výchovy svojich vnúčat aj dnes

Zahraničné celebrity

Princezná Diana si vyslúžila titul “kráľovná sŕdc”. Tým svojim sa vždy riadila, a to i navzdory prísnym pravidlám kráľovskej rodiny. Porušením tohto pravidla navždy zmenila kráľovské rodičovstvo. A má tak dosah i na výchovu svojich vnúčat.

V moderných dejinách sa asi nenájde iný príslušník kráľovskej rodiny, ktorý by v ľuďoch dokázal zanechať tak nepopierateľnú a silnú stopu ako práve princezná Diana. Svet si získala mnohými  oddanými aktivitami humanitárnej práce, ale tiež úprimnými gestami bez kráľovských škrupulí.

Jej najtrvalejším dedičstvom, prostredníctvom ktorého žije aj dnes sú nielen jej synovia, ale aj vnúčatá, ktoré jej synovia s manželkami vychovávajú spôsobom, aký bol blízky aj samotnej Diane. Nielen, že princezná Diana bola skutočne praktickým kráľovským rodičom, ale stanovila i nový štandard.

Neprehliadnite: Zdá sa vám členstvo v kráľovskej rodine lákavé? Dodržiavanie týchto striktných beauty pravidiel je povinnosťou

Zrodla sa princezná Diana

Keď sa Diana Spencer v roku 1981 oženila s Charlesom, princom z Walesu, budila dojem krásnej,  no neuveriteľne plachej ženy. Pri verejných vysúpeniach či zriedkavých rozhovoroch bola nesmelá a jej image bol nejasný. Až keď sa stala matkou, svet spoznal skutočnú princeznú Dianu.

V roku 1983 absolvovali princezná Diana, princ Charles a deväťmesačný princ William cestu do Austrálie a na Nový Zéland. Až do tohto momentu bolo v kráľovskej rodine zaužívaným pravidlom, že dvaja dedičia trónu nikdy necestovali v jednom lietadle, aby sa tak ochránila nástupnícka postupnosť v prípade, že by sa stalo niečo počas letu. Princezná Diana, ktorá bola neuveriteľne naviazaná na svojho syna ho odmietla nechať v starostlivosti pestúnky a nielen to, trvala tiež na tom, aby cestoval rovnakým lietadlom ako ona a princ Charles. Jej nekompromisnosť v tejto veci bola nielen pre kráľovskú rodinu, ale pre celú verejnosť doslova šokujúca. Práve v tejto situácii  Diana prvýkrát ukázala svoju silu a odhodlanie, ktoré k nej v nasledujúcich rokoch neoddeliteľne patrilo

Prečítajte si tiež: Krásna Slovenka si získala srdce ex partnera Taylor Swift: Prezradila, ako preskočila iskra i to, aký život žije v zahraničí

Ako sledujú jej deti jej príklad?

Spôsob, akým princezná Diana trvala na praktickom rodičovstve bolo pre kráľovskú rodinu revolučným. Napríklad jej svokra, kráľovná Alžbeta nechala svoje malé deti v starostlivosti pestúnky a ostatného služobníctva, aby sa vydala na šesťmesačné turné, počas ktorého si plnila svoje kráľovské povinnosti. Princezná Diana chcela byť stále so svojimi deťmi. Bez ohľadu na okolnosti. Bola to dokonalá mama, ktorá sa usilovala o to, aby jej deti zažili (v rámci možností) normálne detstvo. Nechala ich nosiť džínsy, šiltovky a jesť hamburgery, čo za žiadnych okolností nespĺňalo kráľovské predstavy o tom, ako by mali byť princovia vychovávaní.

A teraz, princ William a Kate Middleton nasledujú jej kroky. Snažia sa, podobne ako Diana, tráviť so svojimi deťmi, čo najviac času. V rozhovore pre BBC princ William povedal: „Pokiaľ ide o nás, v našej rodinnej jednotke sme normálnou rodinou. Milujem svoje deti rovnako ako každý otec.”  Napriek tomu, že sú ich deti nástupcami trónu, stále ostávajú deťmi, ktoré sa hrajú vonku,  športujú, zúčastňujú sa na rodinných oslavách a dokonca sa i ušpinia. Princ Harry a Meghan Markle pri výchove malého Archieho pravdepodobne tiež nadviažu na spôsob výchovy, ktorý bol blízky princeznej Diane, keďže sa viackrát nechali počuť, že pre svojho syna chcú, čo najbežnejší život.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe