Presunúť na hlavný obsah

Zdá sa vám členstvo v kráľovskej rodine lákavé? Dodržiavanie týchto striktných beauty pravidiel je povinnosťou

Zahraničné celebrity

Členovia kráľovskej rodiny sú vždy na očiach verejnosti, ktorá strihne na každý detail. A to či ide o ich outfity alebo vizáž. Bezchybný účes a make-up sú nevyhnutnosťou. A to bez ohľadu na to, čo sa deje!

1. Žiadne výrazné rúže

Napriek tomu, že je dnes na trhu nespočetné množstvo farieb a odtieňov, žiadnu členku kráľovskej rodiny neuvidíte s pestrofarebným rúžom na perách. A to bez ohľadu na to, či ide o klasický červený alebo o výrazný rúž v inej farbe. Používanie akejkoľvek inej farby než ružovej či telovej je považované za nevhodné a je proste zakázané! Jednou z praktických výhod tohto pravidla je, že ženy z kráľovskej rodiny nikdy neprichytia s rúžom na zuboch.

2. Žiadny výrazný očný make-up.

Dámy z kráľovskej rodiny to nikdy nepreháňajú s očným make-upom, hoc by chceli. Nikdy ich nevidíte s umelými riasami, očnými linkami, alebo dymovým líčením. Kráľovský očný make-up sa obvykle skladá z malého množstva očného tieňa a riasenky.

3. Žiadne výrazné kontúrovanie

Éra kráľovnej Instagramu Kim Kardashian a jej obľúbeného kontúrovania kráľoveské paláce obišiel. Súčasné ani budúce členky kráľovských rodín si nesmú zvýrazňovať svoje lícne kosti. Dámy z kráľovských rodín by mali vždy voliť čo najprirodzenejší make-up. Tvár si môžu len jemne osviežiť lícenkou.

Neprehliadnite: Celebritný beauty spor: Kontroverzný Jeffree Star doslova vysmial kozmetické produkty najmladšej Kardashianky

4. Dlhotrvajúci make-up

Súčasťou členstva v kráľovských rodinách je účasť na rôznych typoch akcií a aktivít, ktoré logicky zahŕňajú aj pobyt vonku a potýkanie sa s výkyvmi počasia. Bez ohľadu na to, ako horúci, daždivý alebo veterný deň zrovna je. Tieto udalosti môžu trvať i niekoľko hodín, počas ktorých musí kráľovský make-up zostať bezchybný. Kľúčovým faktorom je použitie veľmi dobrého púdru a fixácia make-upu pomocou fixačného spreja.

5. Žiadne úpravy na verejnosti

Potreba dlhotrvajúceho make-upu súvisí s ďalším pravidlom, ktorým sa musia kráľovské ženy riadiť. Podľa kozmetickej etikety, ktorá platí pre bežné smrteľníčky nie je vhodné aplikovať make-up na verejných miestach - výnimku tvorí púder alebo rúž. Dámy z kráľovských rodín v tomto nepísanom pravidle zachádzajú ešte ďalej a prísne zakázané majú aj to.

6. Žiadny výrazný lak na nechty

Pravidlo číslo jedna je, aby manikúra bola jednoduchá a upravená. Dámy z kráľovských rodín dávajú prednosť krátkym nechtom a môžu používať buď laky telovej farby alebo žiadne. Kráľovná Alžbeta údajne sama miluje odtieň "Ballet slippers" od Essie.

Prečítajte si tiež: Instagram mení pravidlá aj v kráľovských rodinách: Nórska princezná sa vzdáva titulu, chce sa stať influencerkou

7. Vlasy vždy správne upravené

Kráľovský protokol schvaľuje jednoduché a elegantné účesy. Neupravené vlny, mastné, alebo zamotané vlasy sú 100% zakázané. Zakázené sú tiež účesy s voľne uvoľnenými prameňmi vlasov. Na účase v štýle “messy bun” sa svojho času popálila aj Meghan Markle. 

8. Pravidelné návštevy kaderníka

O vlasoch sa nie nadarmo hovorí ako o korune krásy. Kate Middleton údajne navštevuje kaderníka niekoľkokrát týždenne. Pravidelná profesionálna starostlivosť jej pomáha udržiavať vlasy hladké, lesklé a predovšetkým zdravé.

9. Formálne udalosti vždy s klobúkom

Podľa kráľovského kódexu odievania sú pre všetky typy formálnych akcií, vrátane svadieb a vianočných služieb, vyžadované klobúky. Korunu môže nosiť len kráľovná alebo kráľ.

- Najčítanejšie -