Presunúť na hlavný obsah

Instagram mení pravidlá aj v kráľovských rodinách: Nórska princezná sa vzdáva titulu, chce sa stať influencerkou

Zahraničné celebrity

Čo je dnes viac? Tradičný kráľovský titul či moderný titul kráľovnej Instagramu? Nórska princezná Märtha Louise má v tom zrejme jasno.

Instagram vládne svetu. A to doslova! Dávno už nie je len platformou, ktorá by ponúkala digitálnu alternatívu klasickým fotoalbumom, ba dokonca už prerástla aj predstavu o sociálnej sieti zameranej na komunikáciu. Dnes je Instagram jeden z najúspešnejších obchodných a marketingových nástrojov, ktorého sa chopili nielen “bežní smrteľníci”, ale aj členovia kráľovských rodín! 

Neprehliadnite: Beauty tajomstvá nezabudnuteľnej Audrey Hepburn: Ktorý kozmetický produkt nesie jej odkaz?

Nadviazala na úspech Sussexovcov?

Po “megaúspešnom” vzore princa Harryho a vjovdkyne Meghan Markle, ktorí svet sociálnych sietí zobrali doslova útokom, keď prvý milión svojich followerov nazbierali za rekordných 5 hodín a 45 minút sa pokoriť tento svet rozhodla aj členka ďalšej kráľovskej rodiny - tentokrát nórskej. A to dokonca na úkor svojho kráľovského titulu!

Nórska princezná Märtha Louise totiž oznámila, že sa vzdáva používania svojho kráľovského titulu „princezná“. (Samozrejme s výnimkou oficiálnych vzťahov s nórskou kráľovskou rodinou) Hodlá sa totiž na Instagrame presadiť ako tzv. “new age influencer”.   

Prečítajte si tiež: Najobľúbenejší účes Meghan Markle po pôrode je jasný: Využijete jeho výhodu vo svoj prospech aj vy?

Prinezná alebo “new age” guru?

Rozhodnutie vzdať sa svojho kráľovského titulu v súvislosti s jej pracovnými aktivitami súvisí predovšetkým s tým, že princezná Märtha čelila negatívnej pozornosti okolia po tom, čo použila svoj titul, keď spoločne so svojim aktuálnym priateľom Derekom Verrettom zorganizovala začiatkom tohto roka semináre vedúce k objavovaniu cesty k duchovnej múdrosti s názvom: „Princezná a šaman“.

Po údajných diskusiách s ďalšími členmi kráľovskej rodiny sa princezná Märtha rozhodla v súvislosti so svojou kariérou “new age instaguru” nepoužívať svoj titul a pre svoje pracovné aktivity si vytvorila nový instagramový účet. Členka nórskej kráľovskej rodiny svoje rozhodnutie vysvetlila, ako inak, na svojom Instagrem „Považujem to za dobré riešenie, keďže existuje jasný rozdiel medzi mojimi podnikateľskými aktivitami a mojou úlohou predstaviteľa Kráľovského domu. Tým som zároveň vytvorila priestor pre väčšiu slobodu v mojich obchodných činnostiach,“ vysvetlila.

Všetko pre lásku 

Pre princeznú Märthu Louise je láska nepochybne veľkou motiváciou. Nie je totiž prvýkrát, keď sa kvôli nej zriekla svojho kráľovského titulu. V roku 2002 sa kvôli manželstvu s autorom Ari Behnom vzdala nielen titulu “Jej kráľovská výsosť”, ale aj ročného príspevku vo výške milión dolárov. V roku 2017 prišiel rozvod a následne vztah s Derekom Verrettom, ktorý sa prezentuje ako šaman holywoodskych hviezd a duchovný vodca Kalifornie. Princeznú dokonca predstavil aj herečke Gwyneth Paltrow, ktorá je svojim postojom k filozofii “new age” známa.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus