Presunúť na hlavný obsah

Diagnóza klamár: Pokiaľ sa správa takto, verte, že sa nikdy nezmení a bude vás vodiť za nos

Partnerské vzťahy

Vedeli ste, že chronickí klamári patria zároveň medzi najvášnivejších mužov? Hoci sa môže zdať, že sa tieto dve veci vylučujú, opak je pravdou. Pozrite sa spolu s nami, ktoré veci takéhoto chlapa prezradia.

Muži klamú a zatajujú skutočnosti pomerne často. Zväčša to začína malými klamstavami, ktoré časom prerastú do tých väčších. Mnohokrát to zo začiatku robia len preto, aby sa ukázali v lepšom svetle. Ako však odhalíte človeka, ktorý klame skutočne takmer vo všetkom? Určité znaky ho prezradia. 

Mohlo by vás zaujímať: Za život v luxuse neváhala opustiť svojho muža s dcérou: Toto bol zlomový moment, ktorý všetko spustil

Takýchto mužov spája spoločný menovateľ. V klamaní sú majstrami. Presne vedia, čo robiť, aby ste ich nezačali podozrievať. Tí chronickí si mnohokrát dávajú pozor na tón hlasu, intonáciu, na očný kontakt. Skrátka sa snažia vyhnúť fatálnym chybám, aby ste ich odhalili. To z čoho však neupúšťajú a myslia si, že práve vďaka tomu ich nebudete upodozrievať je vášeň. Áno, v tejto fáze sú mimoriadne pozorní a vášniví. V podstate sa k vám aj v dlhodobom vzťahu správajú tak ako to bolo na začiatku. Nechcú totiž, aby ste čokoľvek tušili. Dokonca aj vo fáze, ak napríklad majú bokovku, sú v spálni oveľa viac intenzívni ako predtým. Avšak na druhej strane, sa títo muži v zásadných veciach nemenia. Sú zväčša veľmi sebeckí, sebavedomí, záleží im na vlastnej komfortnej zóne a neradi sa pre vás obetujú. A budete sa musieť zmieriť s tým, že toto sa u nich nikdy nezmení. Chvíľkové okamihy nadmernej pozornosti, ktorou vás zahŕňajú trvajú len veľmi krátko a zväčša sú za nimi alibistické dôvody.

Takto spoznáte klamára:

  • Buď je veľmi pokojný a vyrovnaný (na čo sa naozaj cielene sústredí aby tak pôsobil), alebo je nervózny a nesústredený
  • V jednej vete si mnohokrát protirečí a neuvedomuje si to
  • Odrazu je oveľa pozornejší a vášnivejší
  • Zahŕňa vás množstvom komplimentov, aj keď to predtým nikdy nerobil
  • Kupuje vám odrazu kvety a drobné darčeky
  • Pri klamaní často vidieť tzv. Pino­cchiov efekt - podvedome sa dotýka úst, chytá si vlasy, oči, či nos
  • Pohľad smeruje na rôzne strany
  • Buď sa úplne vyhýba očnému kontaktu alebo ho sa naopak snaží udržať za každú cenu

Znakov, ktoré signalizujú klamstvo, môže byť oveľa viac. Tieto však patria medzi tie najčastejšie. Ak teda máte nejaké podozrenie, že vám drahý nehovorí pravdu, zamerajte sa najprv na jeho neverbálny prejav a všímajte si zásadné zmeny, v jeho správaní voči vám. Príliš veľa pozornosti a vášne odrazu, nesignalizuje nič dobré.

Neprehliadnite: Myslela som si, že každý môj vzťah je niečím iný: Až táto udalosť mi ukázala, že všetci moji partneri mali jednu vec spoločnú

Randili ste niekedy s chronickým klamárom?

spolu hlasovalo 382 ľudí

Áno
349
Nie
33

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe