Presunúť na hlavný obsah

Podľahnite aj vy čaru eko-glamour cestovania: Tieto jedinečné miesta by ste mali počas jesene rozhodne navštíviť

Cestovanie

Glamping sa stáva v dnešnej dobe čoraz populárnejší. Ak hľadáte eko alternatívu ku klasickému masovému turizmu, vieme, kde si prídete na svoje. Tieto miesta si vás naozaj podmania.

Dobčické rybníčky 

Ak túžite zažiť niečo naozaj nezvyčajné, s kúzelnou a atypickou atmosférou, rozhodne by ste mali navštíviť Dobčické rybníčky. Toto miesto je ako z iného sveta. Oddýchnete si tu od modernej doby, všetkých technológií, nakoľko hlása návrat k prírode. Chatky sú bez elektriny, vybavené solárnmi lampami a lucerničkami a malými kachlami. Vychutnajte si pohár vína v hojdacej sieti, ráno sa pokochajte pohľadom na pokojnú hladinu rybníka a oddajte sa sladkému ničnerobeniu. K dispozícii tu máte štýlovú loďku, drevenú saunu a na malom ostrovčeku kadu. Čo viac si vo dvojici priať, no nie?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dobčické rybníčky (@dobcickerybnicky),

 

Šumavská Maringotka

Pokiaľ ste v detstve túžili po tak trochu kočovnom živote, no nikdy ste si tento sen nesplnili, je čas to zmeniť. Dokonalý pokoj, môžete zažiť uprostred šumavskej prírody v skutočne štýlovej maringotke. Áno, čítate správne. Tento typ dovoleniek si totiž nachádza čoraz viac priaznivcov. Na pozemku vás bude čakať prírodnékúpacie jazierko, ohnisko, miesto na posedenie, dokonca aj sauna a vírivka. Verte, že tu vás nič nebude rušiť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Michal Piloušek (@sumavskamaringotka),

 

Mohlo by vás zaujímať: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Michal Piloušek (@sumavskamaringotka),

Wellness Fishing and Vagon

Patrili ste aj vy alebo váš drahý k milovníkom vlakov ako malí? Zbožňovali ste všetko s nimi spojené? A prázdninový víkend k babke, kam sa išlo práve ním, bol pre vás vždy nezabudnuteľným zážitkom? Ak túžite po malom návrate do detstva s pridanou hodnotou, Wellnessvagón je pre vás ako stvorený. Netradičné ubytovanie nájdete v srdci Třeboňska, v prestavanom vagóne z legio vlaku. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Adéla Pouzar (Hložková) (@adelapouzar),

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa mona nails (@mona_nails),

Stromhouse

Tieto typy ubytovania sú tak trochu splnenými detskými snami. Mať svoju skrýšu na strome v záhrade, bolo naozaj túžbou nejednej z nás. No a v susednom Česku, takýchto miest, každým rokom pribúda. Uprostred prírody, obklopený lesom a tichom nájdete zaslúžený oddych. Stromhouse sa nachádza u Pyskočel v Posázaví a je hotovým balzamom na dušu. Bez elektriny, pripojenia na wifi, zabudnte na tomto mieste na realitu bežných dní.

 Prečítajte si: VIDEO: 5 cvikov, ktoré vám vypnú brucho a vylepšia postavu: Pneumatika po nich bude len miznúť

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Petra Jirglova (@toosweetnothings),

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus