Presunúť na hlavný obsah

Zabudnite na Paríž: Objavte nové euróspke highlighty, ktoré nesmiete premeškať

Cestovanie

Leto je nenávratne preč a to znamená len jediné: čas spoznávanie nových metropol! Vymeňte turistické odrhovačky za nové hlavné mestá, ktoré musíte túto jeseň preskúmať.

Neprehliadnite: Najzaujímavejšie prázdninové domy na prenájom, v ktorých si môžete užiť last minute luxus

Európske San Francisco

Rozprávka o Lisabone by sa mohla začínať presne takto: za siedmimi horami, na siedmich kopcoch sa rozpínal čarovný Lisabon. Lisabon je hlavné mesto Portugalska a hneď, ako doň vkročíte, budete sa cítiť ako začarovaní. Pri pohľade na najdlhší európsky most pomenovaný podľa moreplavca Vasco da Gama budete mať pocit, že ste v San Franciscu. Keď uvidíte monument Cristo-Rei (Kráľ Kristus), zazdá sa vám, že ste v Rio De Janeiro. Aj takýto tvárny je okúzľujúci Lisabon, plný krásnych pamiatok, kopcov a mostov. Prevezte sa legendárnou starodávnou elektrickou a doprajte si ten najlepší výhľad na mesto z najvyššie položenej pamiatky v Lisabone: Castelo do Sao Jorge. A keď vám bude v európskom San Franciscu už neznesiteľne horúco, schladiť sa môžete v Atlantickom oceáne.

Budapešť ako nový Paríž?

Neznie to až tak neuveriteľne. Občas cestujeme po celom svete a zabudneme, čo máme priamo pod nosom. Budapešť sa pritom stáva novou obľúbenou destináciou a jej tajuplnú históriu rady objavujú aj hollywoodske celebrity. Vychnutnajte si svoju rannú šálku kávy práve tu, na mieste, ktoré je plné tých najkrajších kaviarní v Európe. Ak by sme mali vybrať len jedinú, je to New York Café (New York Kávéház), kde sa budete cítiť, akoby ste precestovali v čase až do  zhýralej renesancie. Ak ju chcete navštíviť, odporúčame vám urobiť si rezerváciu. V Budapešti si užijete pravú historickú atmosféru hlavného mesta s divadlami, galériami, historickými budovami, vychyteným jedlom, luxusnými obchodmi aj ikonickou Veľkou tržnicou, kde ochutnáte tie najlepšie lokálne špeciality.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Arjun Purkayastha (@arjunpurky),

 

Rozprávkové mesto Hygge

Určite ste už počuli o životnom štýle Hygge, ktorého podstatou je robiť jednoduché veci, ktoré nám robia radosť. Kolískou Hygge je práve Dánsko a práve Kodaň je typickým symbolom škandinávskeho pokoja. Kodaň na vás bude pôsobiť priam upokojujúco a možno za to môže aj dánsky hrdina, najznámejší rozprávkar Hans Christian Andersen, ktorému je v meste venovaných niekoľko pamiatok. Tou najkrajšou je dozaista socha Malej morskej víly. Povinnou zastávkou je prístav Nyhavn, ktorý ste určite spoznali aj na fotografii. Kodaň sa vďaka vplyvu severských blogeriek stáva aj ďalšou módnou metropolou. Kým v iných veľkomestách môžeme vidieť nákupnú okázalosť, v Kodani budete svedkom minimalistickej módy nasiaknutej ekologickým prístupom k životu.

Neprehliadnite: Cestovateľské MUST-HAVE Eriky Palkovičovej: Bez čoho sa známa modelka nezaobíde?

Florencia, Taliansko

Rím je energický, ak však hľadáte skutočnú romantiku, stavte sa Florenciu. Florencia síce patrí k štvrtému najnavštevovanejšiemu mestu v Taliansku, stále tu však máte mimo sezóny šancu vyhnúť sa davu turistov a objaviť skutočné historické Taliansko. Celá Florencia je popretkávaná odkazmi na Michelangela. Koniec koncov, v útrobách starej Florencie odpočíva v pokoji samotný maestro. Srdcom Florencie je námestie Piazza del Duomo, no ak neprejdete mostom Ponte Vecchio, akoby ste vo Florencii ani neboli.

Varšava, Poľsko

Nedajte sa oklamať. Hoci je Varšava relatívne blízko, bola by škoda nezažiť jej atmosféru. Varšava je hlavné a najväčšie poľské mesto, ktoré v sebe spája moderné mestské prvky s nádhernými historickými budovami. Mesto Varšava bolo vyhlásené za najzelenšie mesto Európy. Ak by ste mali byť vo Varšave len jediný deň, určite nevynechajte Laziensky park, nádhernú kráľovskú záhradu, uprostred ktorej stojí Palác na ostrove, jedna z najkrajších historických budov v Poľsku. Dnes v nej sídli galéria. Nákupy, typické historické centrum, záhrady, múzeá, skvelé jedlo: Varšava patrí k jedným z najkrajších nedocenených miest Európy.

Neprehliadnite: Kids friendly dovolenka: S deťmi si môžete užiť Európu aj ďalekú exotiku

- Najčítanejšie -