Presunúť na hlavný obsah

Pečie torty pre všetky britské celebrity: Na cukrárku Claire Ptak nedá dopustiť kráľovná ani Meghan Markle

Zahraničné celebrity

Miluje ju rovnako samotná kráľovná ako aj sympatická vojvodkyňa Meghan Markle. Ani nie tak ju, ako jej cukrárske umenie. Claire Ptak je jednoducho špička vo svojom obore a na jej prácu nedajú ženy z britskej monarchie dopustiť. A my sa im vlastne ani nedivíme.

Jej práca je jej rukopisom

Skúsenú americkú pekárku Claire Ptak, ktorá vedie v Londýne prestížnu cukráreň Violet Bakery, zbožňujú hádam všetky britské celebrity. Nevynímajúc panovníčku britskej monarchie ani vojvodkynu Meghan Markle. Claire je špecialitkou na torty, no vychýrené sú aj jej pistáciové makrónky, rebarborové koláčiky, či pomarančové crème brûlée. Jej práca sa vyznačuje dôslednosťou, presnosťou a absolútnou dokonalosťou. Od samotného miesenia cesta až po drobné zdobenie. To je výhradne v rukách Claire. 

Mohlo by vás zaujímať: V plavkách a úplne bez retuše: Modelka svetových rozmerov sa za svoje telo nehanbí, jeho veľkosť si užíva

Pre Meghan Markle a princa Harryho pripravovala Claire svadobnú tortu, ktorá bola skutočne výnimočná. Ani nie tak vzhľadom, ako prepracovanosťou a použitými surovinami. Bola minimalistická, no kúzelná zároveň. Išlo o Lemon Elderflower Cake, teda citrónovo-bazovú tortu, ozdobenú maslovým kémom a jedlými kvetmi. Samotný Kensingtonský palác dokonca zverenil aj recept ne ňu. Ak by ste mali chuť, môžete si ju pripraviť aj doma. Len zrejme v menšom, nakoľko táto bola pre 600 hostí. 

Citrónovo-bazová torta

  • 200 Amalfi citrónov
  • 500 organických vajec 
  • 20 kg cukru
  • 20 kg múky
  • 20 kg masla
  • 10 fliaš bazového sirupu (baza pochádzala zo súkromného sídla kráľovnej Alžbety II. v Sandringhame)

​Chuť tohto dezertu vraj vychválili všetci prítomní hostia, nakoľko si Claire naozaj potrpí na výber samotných surovín. 

Pre toto ju zbožňuje aj kráľovná

Kráľovná Alžbeta je známa tým, že má skutočne veľmi prísny jedálniček a dáva si pozor na to, čo je. Je verná určitým typom jedál a zväčša zo svojich zásad neupúšťa. Neje takmer vôbec sacharidy, no raz do týždňa si dopraje zhrešenie práve na na makrónkach od Claire. Zbožňuje čokoládové a tie so slaným karamelom. V prípade akýchkoľvek veľkých hostín v paláci sa obracajú vrámci prípravy cukroviniek na Claire. Vedia, že sa na jej prácu aj výsledok môžu 100% spoľahnúť. 

Čítajte tiež: Plus size modelka Ashley Graham nemá veľkosť XS a na svoje krivky je hrdá: Toto je dôvod, pre ktorý predsa len cvičí

- Najčítanejšie -