Presunúť na hlavný obsah

Maratón prehliadok sa skončil! Najväčšou hviezdou fashion week-u bola J Lo so šatami, ktoré inšpirovali Google

Zahraničné celebrity

Každý si ich pamätá. Šaty, ktoré Jennifer Lopez vyniesla na červenom koberci pred 19 rokmi, sa zapísali do histórie. Rôznymi spôsobmi.

Zrod vyhľadávania obrázkov

Písal sa rok 2000, latino hviezda Jennifer Lopez mala pred tridsiatkou, svet šoubiznisu jej ležal pri nohách. V momente, ako sa objavila na červenom koberci k najväčšej hudobnej akcii Grammy, iné hviezdy prítomných fotografov absolútne nezaujímali. A dôvod? Šaty. Kus odevu, ktorý vyvolal senzáciu. A niet sa čomu čudovať. Ultraľahký materiál, ktorý obopínal prednosti jednej z najväčších hviezd šoubiznisu, viac ukázal, ako skryl, bol jednoducho neprehliadnuteľný. Teda vlastne jeho nositeľka. Jennifer v tomto modeli, ktorý pochádzal z dielne značky Versace, spôsobila takú hystériu, že asi málokto vie, že i vďaka tomuto vznikla v spoločnosti Google funkcia vyhľadávania obrázkov.

Mohlo by vás zaujímať: Narodeninové torty celebrít. Inšpirujte sa hollywoodskymi hviezdami, ktorá vyzerá najchutnejšie?

Táto funkcia totiž v čase konania Grammy neexistovala, a tak si všetci zvedavci a nadšenci kreácie, ktorú vtedy Jenn predviedla, sťahovali fotografie z oficiálnej stránky hudobných cien. A že tých ľudí nebolo málo. Údajne cez pol milióna zvedavcov chcelo vidieť ikonu v róbe, ktorá je dneš už tiež ikonická. A tak sa spoločnosť Google rozhodla, že je na čase vytvoriť niečo nové. Presne pre takéto účely.

Neprehliadnite: 5 fashion vychytávok Kate Middleton, ktoré sme si zamilovali: Toto by ste si mali osvojiť aj vy

O necelých 20 rokov neskôr sa na jednej z najočakávanejších šou v Miláne udiala ďalšia senzácia. 50-ročná Jennifer Lopez sa predviedla v úlohe modelky a v kreácii, ktorú si všetci pamätali dodnes. I keď jej šaty dostali trochu nový nádych, i tak boli hriešne sexi a vyzdvihli všetky prednosti nestarnúcej hviezdy. "Všetci nasledujeme technológie. Sú v centre nášho života. Som veľmi rada, že sme práve týmito šatami podmienili vznik Google obrázkov," vyjadrila sa na margo vzniku staro-nového modelu ich tvorkyňa Donatella Versace.

Ktorý model sa vám páči viac?

spolu hlasovalo 280 ľudí

Nový
207

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus