Presunúť na hlavný obsah

Štíhlejšia vďaka trojkombinácii, ktorú by ste mali piť každé ráno: Stavte karty na tieto účinné látky

Fitness

Stačí tak málo a môže sa zmeniť veľa. Chudnutie je aj o správnom nastavení pitného režimu a hlavne toho, čo pijete. So správnym nápojom môžete dosiahnuť viditeľné zmeny už v priebehu pár dní.

3 potraviny postačia

Okrem toho, že práve tieto tri sú výborným pomocníkom pri zhadzovaní nadbytočných kíl, dokážu zároveň udržiavať váš imunitný systém v pozore a pred nástrahami chrípkového obdobia. Reč je o populárnej kombinácii zázvoru a citrónu, no v tom prípade obohatenej o kurkumu.

Mohlo by vás zaujímať: Strava je až 70% úspechu: Metóda prípravy jedla odhalí, na koho sa zbytočne lepia kilá skrytými chybami

Vďaka tomuto mixu, ktorý by ste mali piť každé ráno, spozorujete zmeny na svojej postave už v priebehu pár dní. Ale to len v tom prípade, ak z režimu nepolavíte a naozaj si doprajete každého ráno šálku čaju:

  • 1ČL čerstvého kurkumového koreňa
  • 1 ČL čerstvo nastrúhaného zázvoru
  •   1/4 ČL čierneho korenia
  •    šťava z polovice citrónu

Vodu varte na miernom ohni, po miernom vrení pridajte kurkumu a zázvor a varte opäť na miernom ohni ešte približne 8 minút. Následne preceďte, pridajte čierne korenie, citrón a med (podľa chuti).

Neprehliadnite: Raňajkujete jogurty? Podľa čínskej medicíny je to tá najhoršia možnosť, dajú sa však nahradiť týmto

Kurkumín, je práve tou látkou, ktorá je v tomto prípade najdôležitejšia. Má protizápalové účinky, pôsobí antibakteriálnea zlepšuje trávenie. Tiež sa osvedčil aj pri znižovaní hladiny cukru v krvi, takže pocit sýtosti prevláda dlhšie a znižuje sa teda u chuť do jedla. Tento nápoj je ideálne piť nalačno každé ráno. Jeho príprava je nenáročná a zvládnete ju za pár minút.

Prečítaje si: 3 chutné nápoje, ktoré majú dvojitý zásah: Naštartujte metabolizmus a rozžiarte pleť vďaka týmto surovinám

- Najčítanejšie -