Presunúť na hlavný obsah

Ručne vyrábané ozdoby patria medzi najmagickejšie: Pozrite sa, čím si ozdobiť stromček, aby mal aj pridanú hodnotu

Bývanie

Ak chcete mať tento rok vianočný stromček o niečo magickejší, skúste sa prí kúpe nových ozdôb tak trošku zamyslieť. Skúste investovať do ručne vyrábaných kúskov, ktoré vás okrem krásy potešia aj pridanou hodnotou.

Čo myslíte, aké vianočné ozdoby asi mali tradične na vianočných stromčekoch naši predkovia? Boli to tie ručne robené. Z drôtu, pletené, papierové, slamenné, háčkované, vyšívané, či pečené. A jedno mali spoločné, naozaj boli jedinečné a unikátne svojim spôsobom. Trend honosne ozdobeného vianočného stromčeka sa do našich zemepisných šírok dostal až v polovici 19. storočia. Prišiel z Rakúska a Nemecka. Najskôr sa prirodzne udomácnil v bohatých šľachtických rodinách. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Cecelia (@thewelldressedhouse),

 

Až postupne sa začal dostávať medzi chudobnejšie vrstvy. No a postupom času sa stalo to, že väčšinu ozdôb si všetci kupujeme. Avšak v poslednom období sa akosi čoraz viac utiekame k veciam pôvodným a vyhľadávame tradície. A s nimi sa spája aj výzdoba stromčeka, ktorého značnú časť budú tvoriť ručne robené ozdoby. Tak čo zaujíma vás, do čoho sa vám oplatí investovať? Či už čas alebo peniaze, je to na vás. 

Prečítajte si: Pridajte do raňajok tieto dve zdravé suroviny: Sú bohaté na omega 3-mastné kyseliny a znižujú hladinu cholesterolu

Krištáľová klasika a sklo v popredí

Krištáľové vianočné ozdoby sú skutočnou klasikou. Na ich výrobu si zrejme len tak hocikto netrúfne, ale rozhodne sa vám táto investívia oplatí. Verte, že ak si niečo takéto zadovážite, stane sa to pre vás rodinným klenotom. Krásne sa trblietajú, vyzerajú vždy skvele a čo je najlepšie, nikdy nevyjdú z módy. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Hadeland Glassverk (@hadelandglassverk),

 

Trblietavé radosti

Kedysi naše pra-prastaré mamy museli kúzliť z ničoho, recyklovať a vymýšlať. My máme oveľa širšie možnosti. Skúste si tento rok dať záväzok. Aspoň jednu ozdobu na stromček si vyrobte doma. Napríklad na takú prvotinu, sú ideálnou voľbou takéto "štipčeky". Stačí vám zadovážiť si štipec, tvrdý papier alebo kartón, kamienky a množstvo trblietok. A môžete začať tvoriť. Kreativite sa v tomto smere medze nekladú. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa

 

Neprehliadnite: Dokonalý trik ako skrotiť chuť na sladké: Ak si ho osvojíte, dokážete v priebehu mesiaca zhodiť bez cvičenia 6 kíl 

Vintage ozdôbky

Ak milujete vintage štýl, nie je dôvod, prečo by váš stromček nemohol odrzkadľovať vašu obľúbenú techniku. Skúste siahnuť po takýchto kúskoch. Hoci na prvý pohľad vyzerá ich výroba veľmi náročná, stačí len trošku citu a precíznosti. Zaobstarajte si látku, pekné kamienky a ak neviete vyšívať, poproste o pomoc babičku. Verte, že takto sa pod vašimi rukami, dokáže zrodiť dokonalý skvost. Ten pravý rodinný a to je to najpodstatnejšie. A vôbec nezáleží na tom, že možno nebude úplne dokonalý. Základ je, že bude váš. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus