Presunúť na hlavný obsah

To, čo sa stane počas dnešnej silvestrovskej noci, veľa prezradí: Tento starý zvyk prináša v novom roku šťastie

Zábava

Veríte na povery? Tak potom vám jednu, ktorá sa spája so silvestrovskou nocou prezradíme. Neprežeňte to však s prípitkami, bude dôležité, aby ste si to zapamätali.

Už o pár hodín to vypukne. Rozlúčka so starým rokom, bilancovanie a vítanie nového roka 2020. Vstupujeme do nového desaťročia a naše očakávania môžu byť o to náročnejšie. Nový rok, nový začiatok, nové výzvy. S Novým rokom sa traduje niekoľko obradov a rituálov spojených s predzvesťou budúcnosti. Naši dávni predkovia nás tak chceli chrániť pred nešťastím a naopak, prispievať k blahobytu a šťastiu.

Prečítajte si: Veľký horoskop lásky pre jednotlivé znamenia v roku 2020: Svadobné zvony vraj zazvonia Baranovi a čo ďalší?

Silvestrovská noc a sen, ktorý sa vám sníva

Podľa dávnych povier, silvestrovská noc bola osudová. Dodnes sa hovorí, že to, čo sa vám v túto noc sníva, je akousi predzvesťou toho, ako bude vyzerať váš ďalší rok. Niečo, ako keby ste na chvíľu predbehli osud. 
Zatiaľ čo dnes si mnohí práve na Nový rok po náročnej noci pospia, vtedy sa vstávalo skoro. Povery totiž hovorili, že kto rád vylihoval v posteli bol lenivec a darmožráč. Vstávalo sa teda skoro a ako prvý mal mať túto úlohu muž. Hneď z rána nanosil vodu zo studne a vinšoval. Niektorí ľudia dokonca verili, že keď v prvý januárový deň budú pri sebe nosiť peniaze, nasledujúci rok ich pritiahnu a nehrozí im rodinná „finančná kríza“.
Nezabudnite, že na Nový rok sa neje hydina, aby vám neuletelo šťastie. Dokonca ani zajace, ako tomu bolo v minulosti a na vidieku zvykom. Bravčové a mak naopak symbolizuje hojnosť. 

Zvykov, ktoré ľudia na Nový rok dodnes dodržiavajú je veľa. Dôležité je, aby ste nemali od seba príliš veľké očakávania a vedeli si život aj s nadhľadom užiť. 

Neprehliadnite: Veľký novoročný horoskop 2020 podľa veštice na mieru: Vodnári ukončia jednu životnú etapu, Strelci stretnú životnú lásku

- Najčítanejšie -