Presunúť na hlavný obsah

Reakcia kráľovnej na odchod princa Harryho a Meghan: Čo hovoria tajné zdroje z paláca a priatelia rodiny?

Zahraničné celebrity

To, že čin princa Harryho a Meghan Markle odísť z kráľovskej rodiny prekvapil celý svet je jasné. No najviac týmto krokom utrpela celá monarchia. Čo to pre kráľovskú rodinu znamená a ako sa s tým vyrovnáva samotná kráľovná?

Toto ich krok znamená pre monarchiu, aké zmeny v nej spôsobili?

Meghan a Harry sa minulý týždeň rozhodli verejne oznámiť, že sa vzdávajú svojej úlohy vysoko postavených členov kráľovskej rodiny a budú pracovať, aby boli finančne nezávislí. Rovnako budú tráviť čas striedavo v Spojenom kráľovstve a Severnej Amerike. Od tej doby sa neustále vynárajú otázky a diskusie ohľadom toho, prečo to manželia urobili. 

Jedno je však isté. Tento ich krok má veľmi silný vplyv na celú monarchiu. Jej postavenie sa totiž týmto značne oslabuje. Je totiž zrejmé, že jej vnútorné väzby a vzťahy nie sú v poriadku. A to veru ľudia riešia vo veľkej miere.

Čítajte tiež: Zdá sa, že reality hviezda Kim Kardashian túži po veľkej rodine: Štvrté dieťa by im mala vynosiť táto žena  

Harry a Meghan však nie sú prvými v monarchii, kto sa rozhodol opustiť palác a vzdať sa svojich úloh. Británia v minulom storočí zažila škandál podobný tomuto. Bol to kráľ Eduard VIII., ktorý sa postaral o niečo veľmi podobné. Išlo o to, že mu hlavu pomotala krásna Američanka, no nakoľko nemala kráľovskú krv a navyše bola vydatá za svojho druhého manžela biznismena Ernesta Simpsona, v tom čase by bol ich zväzok neprípustný. Práve kvôli nej sa vzadal kráľ svojho titulu aj moci. 

Princ William je z konania brata veľmi sklamaný, kráľovná v tom má jasno

Hoci samotná kráľovná vedela, že zvažujú daný krok, spoliehala sa na to, že sa dokážu rozumne dohodnúť. A to najmä v rodinnom kruhu. Prosila Meghan a Harryho, aby oficiálne vyhlásenie podali až po tom, čo to preberú všetci spoločne. To sa však nestalo. 

Kráľovná Alžbeta II. je vraj veľmi smutná a sklamaná z kroku, ktorý manželia urobili. Rovnako je na tom aj Harryho brat William. Nikto z monarchie si ich krok nedokáže vysvetliť. Navyše to, že danú skutočnosť oznámili Meghan a Harry verejne, sa ich najbližšia rodina dozvedela až z médií.

Mohlo by vás zaujímať: Na módny štýl Kim Kardashian má najväčší vplyv tento muž: Ako prvý jej povedal, že má najhorší vkus 

Buckinghamský palác totiž vydal oficiálne vyhlásenie, v ktorom sa píše,”Diskusie s vojvodom a vojvodkyňou zo Sussexu sú len v počiatočnom štádiu. Palác rozumie ich túžbe zaujať iný prístup, ale sú to komplikované problémy, ktoré si vyžadujú určitý čas na prekonanie.” 

Podľa zdrojov z paláca, celú situáciu rieši Harry. Absolvoval dlhé rozhovory s kráľovnou Alžbetou II. a princom Charlesom, nakoľko Meghan odletela do Kanady za ich osemmesačným synomKráľovské tituly si vraj budú môcť nechať napriek tomu, že by sa im mala zabezpečiť miera nezávislosti, na ktorú apelujú. 

Otázkou však zostáva: Aká bude ich nová rola? Kde budú bývať a kto to bude platiť? Aký bude ich vzťah so zvyškom kráľovskej rodiny? No na tieto vyjadrenia si ešte budeme musieť počkať. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus