Presunúť na hlavný obsah

Krok za krokom k veľkému dňu: Čo všetko musíte stihnúť rok, 6 mesiacov, mesiac, 10 dní a tri dni pred svadbou?

Zábava

Čaká vás veľký deň? Vieme, že svadba je sama o sebe v istej miere stresujúcou udalosťou, preto sme pra vás zostavili manuál, ktorý vám pomôže zvládnuť všetko o niečo ľahšie!

O svadbe ako z rozprávky sníva hádam každá žena. Už ako malé dievčatká si mnohokrát s hrdosťou skúšame “závoj” zo záclony, či nosíme mamine podpätky, predstavujúc si svoj veľký deň. No keď naozaj príde, mnohokrát je oveľa stresujúcejší ako predpokladáme. No ak máte dobrý time-management, nemusí to tak byť. Pozrite sa spolu s nami, ako to hravo zvládnete bez zbytočného stresu a naliehania kohokoľvek z vášho okolia. 

Inšpirujte sa: Bezobalové shopy získavajú čoraz viac na popularite: Nájdete v nich čapované oleje aj háčkované tampóny

Rok

Ono sa naozaj môže zdať, že rok do svadby je naozaj veľmi dlhá doba. No v tomto prípade, je to veľký omyl. Najmä ak túžite po obrade a hostine na konkrétnom mieste. Tie naozaj žiadané, ktoré majú akúsi pridanú hodnotu, si skutočne treba rezervovať aspoň rok vopred.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Ewelina Zięba (@ewelinaziebaphoto),

Rovnako ak chcete šaty, z dielne nejakého dizajnéra a nie klasickú konfeciu, je fajn, termín si poistiť. Samotná tvorba vášho ikonické kúsku je samozrejme zrealizovateľná pár mesiacov pred veľkým dňom, no návrhár, potrebuje mať priestor na realizáciu a verte tomu, že mnohokrát sú ich diáre plné viac ako spomínaný rok dopredu. Tak na to myslite.  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa YOORA STUDIO (@yoorastudio),

6 mesiacov

Aj keď sa to môže zdať naozaj veľmi skoro, všetky vychýrené cukrárky tvrdia, že rezervácia termínu na jedinečnú svadobnú tortu 6 mesiacov vopred je tak akurát. Najmä ak chcete niečo netradičné, atypické a tak trochu originálne. Cukrárstvo je totiž hotová alchýmia, pokiaľ si dávate záležať na výbere samotných surovín aj vizuálu zároveň.  

No a vyberať obrúčky po roka pred svadobou je tiež tak akurát. Obzvlášť, ak ich chcete mať personlizované, robené na mieru a s nejakým hlbším odkazom pre svoju milovanú polovičku. Umelecký šperkári totiž potrebujú priestor na realizáciu. V tomto čase sa začnite zamýšľať aj nad kvetinovou výzdobou a snažte sa, váš veľký deň čo najviac vizualizovať.  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa LB Jewellery (@luciabartkovajewellery),

 

V tejto fáze príprav je fajn začať tvoriť aj svadobé oznámenia, aby ste ich stihli včas poslať všetkým hosťom.

4 týždne 

Štyri týždne, tak to je minimum času, ktorý by ste si mali nechať na pretavenie vašich predstáv floristkám, ktoré sa postarajú o vašu rozprávkovú svadobnú kyticu a výzdobu. Ideálny stav je, ak to riešite tri mesiace vopred, ale pokiaľ sa nevydávate v hlavnej, letnej sezóne, dá sa to stihnúť aj v danom časovom horizonte. Len je naozaj dobré vedieť, čo asi preferujete. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Jarabina (@atelier_jarabina),

Neprehliadnite: Sekáčové kráľovstvá: Štýlové second handy ako novodobá odpoveď na presýtenosť

10 dní 

Posledné dni pred svadbou je dobré venovať sa sama sebe. Zájdite na hydratačné, tvárové ošetrenia, skúste bandážové zábaly proti celulitíde, nezabudnite na skúšku svadobného účesu a make - upu. V tomto prípade je fajn ísť na istotu, aby vás nič v deň "D" nepríjemne nezaskočilo. 

3 dni

Toto je už naozaj termín posledných horúcich príprav. Zájdite na manikúru, pedikúru, nechajte si upraviť obočie a vydýchnite. Všetko máte skvele naplánované, tak si to už len užívajte. Lebo je to začiatok novej etapy vášho života. A na to sa treba tiež pripraviť, no nie?

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus