Presunúť na hlavný obsah

Zaháňajú hlad a odbúravajú tuky: Tieto potraviny by ste mali zahrnúť do svojho jedálnička, ak chcete zhodiť

Chudnutie a diéty

Aj popri diéte a v tréningovom režime, nemusíte hladovať. Treba si len vedieť vybrať tie správne potraviny. Pozrite sa spolu s nami, ktoré by ste rozhodne mali mať vo svojom jedálničku.

Snom každej ženy, ktorá sa radí do kategórie gurmánok je, najesť sa naozaj dobre a nemať strach z toho, že by zbytočne pribrala. A áno, dá sa to. Len treba vedieť, aké potraviny do svojho jedálnička zaradiť. Vtedy to môže naozaj fungovať. Dokonca niektoré, fungujú aj ako prírodné ”spaľovače” tukov a tukové bunky stratíte v podstate bez väčšej námahy. Pozite sa, ako ich kombinovať a kedy je ideálne si ich dopriať. 

Prečítajte si: Všemohúca retuš: Aj hviezdy z červeného koberca si mnohokrát pridávajú na atraktivite pomocou novodobých výdobytkov

Grep - pred každým jedlom

Čerstvú šťavu z jedného grepu by ste mali vypiť pred každým hlavným jedlom dňa. Teda ráno, na obed, večer. Týmto spôsobom pomôžete žalúdku rýchlejšie stráviť potravu a zároveň zredukujete aj príjem kalórií.

Vajíčka - nizkokokalorická večera

Obsahujú veľké množstvo proteínov, zasýtia, zlepšujú fungovanie organizmu a odbúravajú aj tuky v tele. Sú dobrou voľbbou na večeru, keď vás prepadne vlčí hlad. Dajte si ich so šalátom, k tuniakovi a nezabudnite pridať trošku chilli. Vaše telo sa vám poďakuje a postava tiež.

Mandle - na maškrtenie

Tie sú dokonalou alternatívou na zahnanie hladu počas dňa.  Majú málo kalórií a ak nimi nahradíte tabličku čokolády, či nejaký koláčik, ste na najlepšej ceste k vytúženej figúre. Navyše, z dlhodobého hľadiska, ich konzumácia pomáha eliminovať tukové vankúšiky v oblasti pása. 

Mohlo by vás zaujímať: Štýl Amal Clooney je jasným posolstvom pre všetky ženy: Aj vďaka tomuto zbalila starého hollywoodskeho mládenca

Čučoriedky - ideálne ovocie

Toto drobné ovocie pomáha čistiť tráviaci trakt a zbaviť sa usadeného tuku. No a v neposlednom rade sú skvelým antioxidantom. 

Chilli - ako základné dochucovadlo

Je doslova malým zázrakom pri chudnutí. Znižuje totiž kalorickú hodnotu jedla, pomáha telu naštartovať trávenie, prispieva k rýchlejšiemu spaľovaniu tukových buniek.

Káva - pred fyzickou námahou

Vedeli ste, že kofeín pomáha zrýchliť spracovanie tukov až päťkrát rýchlejšie ako za normálnych okolností? Skvelé je dať si kávu vždy pred cvičením. Spálite tak oveľa viac kalórií ako bez nej a dokážete týmto spôsobom eliminovať chuť na sladké. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus