Presunúť na hlavný obsah

Svadobné šaty zo Slovenska, ktoré môžu konkurovať vo svete: Pri pohľade na ne zatúži po svadbe každá žena

Móda

Slovenská značka, ktorá s prehľadom môže konkurovať aj tým zahraničným, dala dokopy nádherný výber svadobných šiat... už aj vy počujete svadobné zvony?

Značka Hellenski patrí na Slovensku k tým známejším. Stojí za ňou šikovná Júlia Malinovská, ktorá sa v módnom svete pohybuje už nejaký ten rok. Napriek tomu, že nikdy módne návrhárstvo nevyštudovala, žnie jeden úspech za druhým.

Čo je posolstvom značky Hellenski?

Aj keď šaty z tejto dielne majú obrovský potenciál presadiť sa vo svetovom módnom priemysle, zakladateľke značky nejde o masovú produkciu. „Naša stopa v módnom svete je ponúknuť každej zákazníčke jedinečný kúsok - vďaka ktorému sa dokážu cítiť výnimočne pri každej príležitosti a cítiť sa lepšie. Meno našej značky je odvodené od Heleny Trójskej, ktorá je symbolom krásy, ženskosti a sily. Do každej kolekcie sa snažíme tieto veci zakomponovať,'' uviedla Júlia. Inak to nie je ani s jej poslednou kolekciou, ktorá sa nedávno objavila na trhu. 

Prečítajte si: Júlia prvé šaty navrhla ako 10-ročná: Dnes na jej modely nedajú dopustiť krásky nášho showbiznisu, ale i za hranicami

Nápad zrealizovať svadobný výber nastal po prirodzenom dopyte zákazníčok. „Po tom, ako sme v svadobný deň obliekli Zuzanu Kollarovú, Vlaďku Ledeckú a Kristianu Kóňa, sa spustila lavína zákazníčok. Tak sme dali dokopy výber našich najlepších šiat a vznikla z toho kolekcia,'' prezradila nám Júlia impulz novej série. Napriek tomu, že je každý kus rozdielny, sú prepojené spoločnými znakmi. „Pre šaty z našej dielne je charakteristický jednoduchý štýl, do ktorého sa snažíme aplikovať prvky moderného glamu,'' opísala nám svoju prácu zakladateľka.

Tieto šaty však nie sú jedinečné len krásnym romantickým vzhľadom, ale aj príbehom. Za každým modelom sa totiž nachádza príbeh samotnej lásky páru a veľakrát sa dokonca stane, že je Júlia nakoniec aj súčasťou svadby...a potom sa tie nevesty stali autentickými modelkami nových šiat.

Mohlo by vás zaujímať: Slovenské udržateľné značky, ktoré nás svojou filozofiou dostali: Vyskladajte si dokonalý kapsulový šatník

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Táto nádherná krehká žena v naších trblietavých jedinecných šatách ako rannou rosou pokrytými. #godness

Príspevok, ktorý zdieľa HELLENSKI (@hellenski_official),

- Najčítanejšie -