Presunúť na hlavný obsah

Ak vynechávate raňajky, váš metabolizmus sa spomalí až o 40%: Čo sa stane s vaším telom po 12 hodinách?

Chudnutie a diéty

Vynechávanie raňajok spomaľuje metabolizmus až o 40%. Čo sa stane s naším telom po 12 hodinách takejto hladovky?

Veľakrát si myslíme, že máme zdravý životný štýl a to už len preto, že nejeme vyprážané jedlá. Tam to však nekončí, ale len začína. Existuje veľa skrytých nástrah, kvôli ktorým priberáme bez toho, aby sme si toho bolo vedomí. 

Prečítajte si: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Tuk na bruchu priberáme najrýchlejšie, dolu však ide najpomalšie

Tukové zásoby okolo brucha sa nám usádzajú najrýchlejšie a sú najviditeľnejšie. Väčšinou sú spôsobené práve nevhodnou stravou. Nesprávne stravovanie však môže byť aj absencia stravovania.  Mnoho mladých ľudí je zvyknutých, že vynecháva raňajky a najbližšie jedlo je potom až obed.

Vynechávanie raňajok spôsobí až 12-hodinovú hladovku

Ak teda nezvyknete raňajkovať, predstavte si, čo sa deje s vaším telom. Vy to možno až tak nevnímate, pretože približne osem hodín z toho prespíte. Ak k tomu prirátame ešte čas doobedia je to celkovo 12 hodín bez akéhokoľvek prísunu potravy. 
Nastáva spomalenie metabolizmu  a to sa môže vyšplhať až do výšky 40%.

Výsledok je spomalený metabolizmus až o 40%

Spomalený metabolizmus však trvá dovtedy, kým nezjete jedlo bohaté na prísun bielkovín a zdravých  tukov ako kuracie a morčacie mäso, losos, tuniak, avokádo, vajcia, tvaroh, grécky jogurt, šošovica, cícer, brokolica, ružičkový kel, quinoa, ovos, vlašské orechy, konopné a tekvicové semienka a pod. Takže pokiaľ si na obed dáte jedlo z polotovaru alebo plné sacharidov a jednoduchých cukrov, spomalenie metabolizmu bude pretrvávať ďalej. 

Ako vidíte, aj zdanlivo „bežné“ rituály sú koniec koncov to najnevhodnejšie pre vaše telo a celkovo jeho chod. So spomaleným metabolizmom totiž ide ruka v ruke aj oslabenie imunity a organizmu celkovo. 

Neprehliadnite: Tri jednoduché cviky na brucho z pohodlia domova: Tuk v okolí pása sa drží najdlhšie a my vieme, ako naň

Naopak, ak chcete, aby ste metabolizmus naštartovali, zapojte do dennej rutiny aj cvičenie, a to v ranných hodinách. Stačí 30-40 minút pohybovej aktivity, ktorá vám vyhovuje a ktorá vás baví a váš metabolizmus sa naštartuje natoľko, že kalórie budete spaľovať aj počas dňa, a teda počas najbližších 14 hodín. Dokážete tak spáliť až o 200 kalórií navyše. Takisto bez toho, aby ste si to uvedomovali. Tentokrát však vo váš prospech a to sa oplatí, čo poviete?

- Najčítanejšie -