Presunúť na hlavný obsah

Rôzne páry prezradili, ak to majú po rokoch vo vzťahu: Sex raz za mesiac aj každý deň

Partnerské vzťahy

Čo je priemer, čo je veľa a čo zas málo? Rôzne páry majú na to rôzne názory. A čo vy?

Samozrejme, každé páry považujú za samozrejmosť niečo iné. Niektoré si vedia udržať vášeň aj po rokoch a v spálni im to funguje ako na začiatku, iné, pre pracovné, súkromné či rôznorodé problémy si jednoducho nevedia nájsť na seba toľko času, koľko by chceli. 

Prečítajte si: Prirodzenosť vs. umelosť: Čo muži dokážu na ženách akceptovať a čo im príde už prehnané?

Martin (36)

"S manželkou sme spolu cez osem rokov a musím priznať, že sme za ten čas mali len jedno krátke obdobie, kedy sme mali sex možno tak raz za týždeň. Lenže potom sme opäť našli vášeň, a otvorene prezradím, že teraz si spolu užívame každý deň. Teda takmer. Myslím, že tvrdenie, že nie je možné mať tak často sex po toľkých rokoch je len výhovorka. Je to možné, len sa nesmiete prestať snažiť."

Lucia (33)

"Občas sú horšie dni, občas lepšie, ale s priateľom sme i tak po desiatich rokoch veľmi sexuálne aktívni. Mnohí známi nám to až nechcú veriť. Máme jedno dieťa, no napriek tomu sme si vždy našli čas na sex. A teda aj chuť. Vlastne najdlhší čas, čo sme spolu nespali, bolo 7 týždňov po pôrode." 

Mohlo by vás zaujímať: Na začiatku vzťahu som zamlčala partnerovi jednu (ne)podstatnú vec: To, čo prišlo o 6 mesiacov, som nečakala

Alena (40) 

"Po desaťročnom manželstve, troch deťoch musím priznať, že nám to v spálni ochladlo. A príde mi to normálne. Nechce sa mi veriť, že páry, ktoré sú spolu dekádu a viac, majú deti, tak že majú čas a chuť na sex každý večer. Nepríde mi to prirodzené. Naša rutina? Raz do týždňa a priznávam, občas aj raz do mesiaca. Manžel síce priznáva, že to je málo, ale ja som tak momentálne nastavená a vyhovuje mi to." 

Dávid (42)

"S priateľkou riešime posledný polrok presne tento problém. Čo je veľa, čo je málo, čo je prirodzený vývin... Ona tvrdí, že trikrát do týždňa je nadpriemer. Mne to príde málo. Spolu sme šesť rokov, snažím sa udržiavať vášeň, ale občas mám pocit, že je to len jej pohodlnosťou. Za posledných šesť mesiacov sme sa značne kvôli tomu odsudzili. Verím, že dlhoročné páry môžu mať sex aj každý večer. Ak sa milujú, túžia po sebe, majú prirodzene na seba chuť. Nikto ma nepresvedčí o opaku."

Neprehliadnite: S manželom sme sa vzali po 4-mesačnej známosti: Pre túto jednu vec som nemala pochybnosti, že by nám to nevyšlo

Čo vy považujete za priemer? Koľkokrát do týždňa máte s partnerom, s ktorým ste niekoľko rokov, sex?

spolu hlasovalo 800 ľudí

- Najčítanejšie -