Presunúť na hlavný obsah

Môj muž zbalil seba, všetky naše úspory a odišiel s milenkou: Jednu lekciu mi to však do života predsa len dalo

Partnerské vzťahy

Tereza mala všetko. Dokonalé manželstvo a život v luxuse. Všetko sa však zrútilo ako domček z karát. Len kvôli jednej žene.

Tereza mala naozaj všetko. Muža, ktorého ľúbila, malú dcérku, ktorá bola stredobodom jej vesmíru a navyše si žili naozaj nadštandardne. Michal veľmi dobre zarábal, často chodieval na služobné cesty do Švajčiarska, keďže firma, v ktorej bol na poste zástupcu riaditeľa tam mala hlavné sídlo. ”Myslela som si, že svoj život som musela niekde vyhrať. Skutočne som mala absolútne všetko. Bola som dokonale šťastná. A myslela som si, že môj manžel to cíti rovnako. Opak bol však pravdou,” rozhovorí sa krásna plavovláska.

Prečítajte si: Takmer som sa vydala za muža, ktorý miloval inú: Až táto žena mi otvorila oči

Takúto lekciu som od života nečakala

Michal veľmi často cestoval a Tereza zostával s Adelkou sama doma. Ani vo sne ju nenapadlo, že jej manžel v podstate už rok žije vlastný život. ”Nikdy som nemala potrebu nejako si náš vzťah ”poistiť”. Ja som mala na starosti malú a domácnosť, Michal zarábal. O našich účtoch som takmer žiaden prehľad nemala. Všetko, čo som potrebovala som kúpila a priznám sa, že financie som neriešila. To bolo Michalovou doménou. Nezdalo sa mi to vôbec podstatné. Svojmu manželovi som bezvýhradne dôverovala. Nemala som o ňom žiadne pochybnosti. Aj keď viem, že to bola zásadná chyba. Jedného dňa totiž urobil krok, ktorý by som po 5 rokoch, čo sme boli svoji a 2 randenia ani vo sne nečakala.”

Bola to klasická streda. Tereza s Adelkou išla na baby plávanie, do obchodu a následne domov, aby Michalovi pripravila tak ako vždy teplú večeru. No vo chvíli, keď odomkla dvere ich domu, zostala ako paralyzovaná. Zmizli všetky Michalove veci, tak ako osobné a aj niektoré solitéry, čo mali doma.

Mohlo by vás zaujímať: Bola som presvedčená, že si beriem dobrého muža: Hneď prvý konflikt v našom manželstve ma presvedčil, že to len hral

”Nechápala som. Nemal tam nič. Oblečenie, kozmetika, pas, všetko si vzal. Bez slova, bez akéhokoľvek upozornenia jednoducho odišiel. Nechal mi tam na kúsku papiera ”vysvetlenie”. Vraj sa zamiloval a presťahoval sa do Zurichu. Má tam partnerku a bude mi posielať peniaze len na malú. No v dome vraj môžeme zostať. Zo dňa na deň som zostala bez muža, peňazí, sama s malou dvojročnou dcérkou. Hoci som si myslela, že je to to najhoršie, čo sa mi mohlo stať, pochopila som, že život mi dal len lekciu. Aby som sa stala silnejšou, sebavedomejšou a samostanejšou. Zbalila som seba, malú a odišla som k mojej mame. Zamestanala som, dcérka išla do jaslí a ja som sa postupne vypracovala. Michala som úplne odstrihla zo svojho života. Nechcela som jeho peniaze, ani to aby bol v kontakte s malou…”

Zachovali by ste sa v danej situácii rovnako?

spolu hlasovalo 626 ľudí

Áno
513
Nie
113