Presunúť na hlavný obsah

Prirodzená vs. retuš: Claudia Schiffer priznáva, že umelo vytvorená krása je pre svet oveľa atraktívnejšia

Zahraničné celebrity

Aj napriek tomu, že je nádherná, nebráni sa rukám vizážistov a retušérov. Svet je totiž nastavený inak, ako by sme možno chceli. Umelo vytvorená krása je to, čo predáva. A známa kráska si je toho veľmi dobre vedomá. No aj napriek tomu sa snaží svoje dcéry viesť iným smerom.

Krása, ktorá predáva

Nemecká Brigitte Bardot ako ju prezývajú, celý život púta na seba pozornosť dokonalými črtami, alabastrovou pokožkou a dokonalou hrivou. Svojou vizážou, zaujala milióny fanúšikov a z krásnej plavovlásky sú dodnes nadšené aj kozmetické firmy, ktoré z nej vďaka oslnivej hrive spravili niekoľkokrát tvár prestížnych kampaní. 

Topmodelka Claudia bola na výslní svojej kariéry najúspešnejšou modelkou všetkých čias. Ocitla sa na viac ako 1000 obálkach magazínov a bola najzvučnejším menom spomedzi svetových modeliek. To je však len jedna kvapka v mori z modelingovej praxe, za ktorou stojí práve jej nádherná vizáž a figúra. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Claudia Schiffer (@claudiaschiffer),

 

Dokonca aj dvadsať rokov po zlatej ére, do ktorej sa radí, stále múti vody modelingu a berie mnohé "kšefty" oveľa mladším kolegyniam. A to aj napriek tomu, že je už mamou troch detí. Dnes sa však svet modelingu v niektorých ohľadoch zmenil a aj ona sa musela prispôsobiť mnohým pravidlám.

"Kedysi sa neretušovalo v tak veľkom meradlo ako dnes. Drobné nedokonalosti sa nechávali vyniknúť, no to sa zmenilo. Na titulke najprestížnejších plátkov, musíte byť bez chybičky. A ak ju máte, zbavia vás jej šikovné ruky retušérov a grafikov. Hoci najskôr mi to robilo vnútorne problém, dnes viem, že je to nevyhnutnosť a retuš sa mi v niektorých prípadoch páči viac ako realita," vyjadrila sa pre nemecký Vogue Claudia.

Prečítajte si: Jarný jedálniček Victorie Beckham si zamilujete: Navyše vaše trávenie aj postava sa vám poďakuje 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Claudia Schiffer (@claudiaschiffer),

Prečítajte si: Po tajných stretnutiach a rozchodoch to nakoniec dali dokopy. Gigi Hadid a Zayn Malik čakajú spolu bábätko

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Claudia Schiffer (@claudiaschiffer),

Toto je ochotná nechať na sebe meniť

Hoci má tesne pred 50-tkou a jej tvár zdobí už pár vrások, jej figúra je takmer na nerozoznanie od doby, kedy začínala. A to má za sebou tri pôrody. Pred každou kampaňou, ju samozrejme zaujíma aj to, čo chce klient fotkou povedať a aká je jeho predstava. V dnešnej dobe si môže naozaj vyberať, čo robiť chce a do čoho nechce ísť. To čo si necháva upravovať je driek, drobné vrásky, pery a oči. Veľa vecí sa dá zvládnuť pomocou make - upu, no niektoré bez retuše nedosiahnete. Napriek tomu, že sa jej nebráni, vyzerá skvele. A figúru jej veru môžu závidieť 18 ročné kolegyne. 

Tajomstvo ako sa udržiava vo forme

  • roky každý deň cvičí jógu
  • všade kde sa dá, chodí peši
  • nedá dopustiť na pilates
  • pravidelne sa stavuje
  • stráži si pitný režim
  • vôbec nepije alkohol a vyhýba sa kofeínu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Claudia Schiffer (@claudiaschiffer),

 

Mohlo by vás zaujímať: Najkrajší hollywoodsky pár Jennifer Aniston a Brad Pitt: Dôverní priatelia prezradili, že môžu byť opäť spolu 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Thrilling (@shopthrilling),

- Najčítanejšie -