Presunúť na hlavný obsah

Mužom sa páči takáto ženská tvár: Ak sa o ňu však nestaráte, budete starnúť oveľa rýchlejšie

Krása

Mladosť možno niektoré ženy riešia ešte viac ako zdravie. Muži ju totiž na ženách vnímajú a my sme zistili, aký typ tváre sa im na ženách páči najviac.

Sto ľudí, sto chutí. To platí a platilo vždy a každému sa páči niečo iné. A to je v poriadku, presne tak to má byť. Muži však predsa len podvedome reagujú na to, ako žena vyzerá a teraz nemáme na mysli len zadok a hrudník, ale aj tvár. Prieskumy odhalili, že mužom sa páči symetrická tvár a vzhľad pripomínajúci dievčenskú tvár.

Prečítajte si: Opaľovanie je veda! Len takto dosiahnete dokonalý efekt, ako by ste sa vrátili z exotickej dovolenky

Symetrická tvár a symbol mladosti

Nepovedali to však priamo, ale reagovali tak na rôzne fotografie žien. Na jednej strane sa symetrickosť tváre spája tak trošku s prvoplánovosťou alebo priemerom, na strane druhej je to práve to, čo mužov podvedome priťahuje najviac. 

Aj keď to na prvý pohľad vôbec nesúvisí, je to prepojené s plodnosťou ženy. Podobne ako je to v prípade postavy presýpacích hodín a potomstva, niečo také funguje aj pri pohľade na tvár ženy. 
No a teraz odpoveď na to, prečo sa honba za mladosťou stáva pre ženy číslo jeden. Muži totiž reagujú na ženy s mlado vyzerajúcimi tvárami alebo dievčenskými tvárami oveľa viac ako na tie, ktoré majú status zrelej ženy. Môže sa to zdať na prvý pohľad zo strany mužov povrchné, avšak treba objasniť aj to, že je to dané biologicky a na ženu sa stále pozerajú ako na budúcu potenciálnu matku svojich potomkov. 

Čo je však pozitívne je, že dnes si môžeme mladosť predĺžiť aj svojpomocne, a to starostlivosťou o pleť a krk. Preto, ak ste svoju pleť brali doposiaľ ako samozrejmosť, zmeňte svoje návyky a nasledovným veciam venujte väčšiu pozornosť. Budete tak starnúť oveľa pomalšie a cítiť sa sebavedomejšie.

Odličovanie

Samozrejmosť? Skúste sa opýtať, koľko žien to skutočne poctivo robí. Samy sme boli prekvapené, že vo veku od 20-30 rokov to mnohé zanedbávajú a uvedomia si to po tridsiatke, niektoré dokonca až po 35-ke. Niekomu nerobí dobre mlieko a preferuje olej, vďaka ktorému môžete oči odlíčiť aj bez pomoci vatových tampónikov, ktorými mimochodom netreba oči drhnúť. Na noc určite použite sérum a nočný krém, ktorého živiny sa počas spánku môžu pokojne vstrebávať hlboko do pleti.

Kyslík

Okysličenie pleti bez chemického vplyvu je možné buď priamo u kozmetičky alebo rôznymi podpornými prípravkami. Pleť je žiarivejšia, jasnejšia a najmä v období, keď bola namáhaná a vystavovaná prudkému slnku, si zaslúži od vás znovuprebudenie funkcií buniek.

Kolagén

Najbohatší proteín v tele, ktorý podporuje elasticitu pleti a postupom veku je ho menej a menej. Mimické vrásky, popraskaná koža, pigmentové škvrny či oslabené vlasy a nechty sú signálmi, na základe ktorých môžete zistiť, že ho máte nedostatok. Kompenzovať to môžete tak, že ho budete prijímať v strave prirodzenou formou alebo pomocou rôznych kolagénových doplnkov, s ktorými sa v poslednom čase roztrhlo vrece.

Čítajte viac: Najbohatší proteín v tele, ktorý je kľúčom k mladosti: Takto zvýšite jeho príjem v strave a spomalíte starnutie

Hydratácia a pitný režim

Pitný režim je dôležitý pre správne fungovanie tela, aj pleti. Hydratáciou dokážete čo to zmeniť a vaša pleť, predovšetkým, ak je suchá zažije doslova oázu. Dbajte na to, aby to boli aspoň tie dva litre a rovnomerne rozložené počas celého dňa. Obyčajnú vodu striedajte s minerálmi a s bylinnými čajmi. Feniklový čaj je doslova antioxidačná bomba, ktorá vašej pleti navráti znovuzrodenie. 

Kvalitný spánok

Samy dobre poznáte, že ak nemáte dobrý spánok, odrazí sa to na vašom vzhľade. Vznik vrások a kruhov pod očami, ktoré sa znásobia. Doprajte si preto spánok aspoň 7 hodín a čo je dôležité je to aj to, kedy idete spať. Ak idete najneskôr okolo desiatej alebo jedenástej večer, ráno sa cítite oveľa viac plná energie. Počas hlbokého, najkvalitnejšieho spánku totiž spíte, a to je v čase po polnoci približne do tretej rána.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus