Presunúť na hlavný obsah

Opaľovanie je veda! Len takto dosiahnete dokonalý efekt, ako by ste sa vrátili z exotickej dovolenky

Krása

Krásne bronzovú pokožku môžete dosiahnuť opaľovaním sa aj v našich zemepisných súradniciach. Musíte len vedieť, ako na to.

Bronzová pokožka je vždy lákadlo, ktorému podľahne mnoho ľudí, predovšetkým žien. A veď prečo aj nie. Pôsobí zdravo, veľmi krásne a môžu vďaka nej vyniknúť vaše krivky mnohokrát ešte viac. Prečo si teda nedopriať dokonalú hnedú pokožku? A to aj bez toho, aby ste sa vydávali na cesty do exotiky, čo bude, povedzme si úprimne, v najbližších mesiacoch i tak náročnejšie než kedykoľvek predtým. Krásne opálenie môžete nadobudnúť aj doma na záhrade. Musíte sa však držať zopár pravidiel, ktoré vás dovedú do úspešného konca. 

Prečítajte si: 5 minút denne vám zabezpečí úbytok 4 centimetrov v páse počas mesiaca: Tento cvik je podľa trénera kľúčový

Pred

Veľmi dôležitý krok, ktorý by ste mali urobiť zakaždým, keď sa chystáte na slniečko. Vypeelingujete si pokožku. Nielen tvár, ale rovno celé telo. Ale pozor, dvomi rozdielnymi prípravkami. Zatiaľ, čo na pleť použite jemný peeling, aby ste sa vyhli agresívnejšiemu spáleniu, na telo môžte použiť prípravky s väčšími zrniečkami. Tento krok je extrémne dôležitý, ak sa chystáte na prvé opaľovanie sa v roku. Zbavíte sa odumretej pokožky a lepšie a rýchlejšie nadobudnete vytúžený bronz

Opaľovanie sa

V prvom rade myslite na svoje zdravie. Niekoľkohodinové vylihovanie na slnku vám rozhodne neprospeje. Pomaly ďalej zájdete a na dosiahnutie vytúženého efektu potrebujete viac, ako len jeden víkend. Oveľa lepší spôsob je dávkovanie si slnka denno denne po minútach, nie hodinách. Tak napríklad pol hodinka každý deň vám urobí oveľa väčšiu službu, ako spomínané hodinové pečenie sa.

Mohlo by vás zaujímať: Spokojná sama so sebou: Ak sa budete držať týchto zásad dopracujete sa k telu snov za 10 dní

Myslíme, že o účinnosti opaľovacích krémov písať ani netreba. Treba si uvedomiť, že všetko má svoje opodstatnenie, rovnako aj ich používanie. Tvrdenie, že čím vyšší faktor použijete, tým menej sa opálite, nie je pravdivé. Všetko záleží od fototypu pokožky. Opálite sa rovnako, len zdravšie. Preto neobchádzajte krémy s vyšším UV faktorom. Na telo si pokojne doprajte zo začiatku aj 30-tku, pretože prvé slnečné lúče dokážu napáchať oveľa väčšie škody. A na tvár sa nebojte siahnuť ani po 50-tke. 

Po

Žiadna sprcha hneď po opaľovaní sa! Nechajte slniečko krásne vsiaknuť do svojej pokožky. Inak bude celý proces márny. A rovnako to bude márne, ak nebudete používať správne prípravky. Krémy po opaľovaní majú rovnaký význam, ako tie  NA. Často sú v nich obsiahnuté látky, ktoré vám pomôžu udržať si bronz oveľa dlhšie. Takže v tomto prípade obyčajný telový krém nestačí. Pokožka, ktorá bola vystavovaná slnečným lúčom potrebuje hydratáciu oveľa viac, ako kedykoľvek inokedy počas roka. Nepodceňujte preto tento malý, ale podstatný krok. 

Neprehliadnite: Vlasové štýly z prehliadkových mól: Tieto trendy podľa profesionálnej vlasovej stylistky ovládnu ulice

Niečo navyše

Môžete urobiť pre seba a svoje opálenie. Resp. preto, aby ste ho dosiahli rýchlejšie. Významnú úlohu v tomto smere zohráva aj strava. Nie, nie je to obyčajný mýtus. Niektoré potraviny skutočne pomôžu. Ide hlavne o ovocie a zeleninu ako červená paprika, karotka, broskyne, brokolica, či paradajky, ktoré obsahujú veľké množstvo betakaroténu. Ten prispieva k oxidačnej činnosti nášho tela a zvyšuje tvorbu pigmentu v pokožke. V drogériách si dokonca môžete kúpiť aj prípravky na urýchlenie opálenia. Urýchľujú tvorbu melanínu a zabezpečujú rýchly vzhľad prirodzene opálenej pokožky.

FEMINITY TIP: Pri samotnom opaľovaní zohrávajú veľkú úlohu prípravky. Preto nikdy nepodceňujte produkty, ktoré by ste mali používať.

1. Ziaja Cocoa Butter - telový sprej pre urýchlenie opálenia, 2. Institut Esthederm Sun Intolerance - ochranný krém na tvár pri slnečnej intolerancii, 3. Nuxe Sun - olej na opaľovanie SPF 30, 4. Vichy Idéal Soleil - ultra ľahký opaľovací krém na tvár a telo SPF 50, 5. La Roche-Posay Posthelios - reparačná koncentrovaná gélová starostlivosť po opaľovaní, 6. Shiseido Sun Care After Sun Intensive Recovery Emulsion - obnovujúca emulzia po opaľovaní na tvár a telo

- Najčítanejšie -