Presunúť na hlavný obsah

Vlasové štýly z prehliadkových mól: Tieto trendy podľa profesionálnej vlasovej stylistky ovládnu ulice

Krása

Krásne, zdravé, vyživené a podľa aktuálnych trendov. Vlasy, po ktorých túži každá. Lenže darmo budete nasledovať aktuálne módne vychytávky, ak im nebudete venovať dostatočnú starostlivosť. Len na zdravej hrive vyniknú aktuálne trendy najviac. Preto sme pre vás pripravili malý manuál o samotnej starostlivosti o vlasy, no nezabudli sme ani na aktuálne trendy a zopár tipov od profesionála.

Nová sezóna, nové trendy. Alebo nie? Tie aktuálne jarné nám prezradila  kaderníčka a vlasová stylistka Renáta Márová,  ambasádorka značky L´Oréal Professionnel. Zdôraznila zároveň zásadnú vec, ktorú si ženy len málokedy uvedomujú. Či už si chcete meniť farbu vlasov alebo strih, musíte myslieť na obe veci. Pretože to ide spolu ruka v ruke. Dobrý strih môže farbu ešte viac podčiarknuť a platí to aj naopak. Tak na čo by ste sa túto sezónu mali zamerať najviac?

Prečítajte si: Pokiaľ bojujete s akné, stavte na tieto prírodné masky: Dokonca ich odporúča aj dermatologička

Sama sebou

Viac než kedykoľvek predtým je v kurze prirodzenosť. Presne tá podčiarkne vaše prednosti najsilnejšie. Samozrejme, nemusíte sa hneď snažiť o návrat k vašej farbe z detstva. Kľúčovejšia je skôr úprava a výsledok, ktorý by mal pôsobiť čo najprirodzenejšie. Aj túto sezónu bude hrať hlavné husle tieňovanie vlasov, ktoré je také prirodzené, že pôsobí, akoby bolo vytvorené slnkom. Nezaostávajú ani prirodzené brunetky či tmavovlásky a ryšavky. Svoju prirodzenú farbu vlasov by mali zakaždým podčiarknuť leskom zvýrazňujúcim ich farbu, vďaka čomu budú ich pramene pôsobiť zdravo.

Jasná cesta

Dokonale uhladený vzhľad s ešte dokonalejšou cestičkou. Či už na bok, alebo na stred. V každom prípade aj toto je trend, ktorý si získal pozornosť vlasových stylistov, a preto by ste ním nemali pohrdnúť ani vy. Je veľmi univerzálny a minimalistický, vďaka čomu ho môžete nosiť deň čo deň a na každú akciu od pracovného stretnutia až po svadbu. Základom je presná cestička, ktorú voľte podľa typu vašej tváre, a uhladené pramene vlasov. 

Mohlo by vás zaujímať: Ženský vitamín krásy je kľúčom k mladosti: Rozhodli sme sa o toto tajomstvo úspechu podeliť

Extravagantný krok

Samozrejme, sto ľudí, sto chutí. Sto stylistov, sto trendov. Rovnako to platí aj pri vlasoch. Okrem prirodzenosti je tu ešte jeden, ktorý si získal sympatie mnohých známych osobností, ale i odborníkov. Odrastené korienky, ktoré silne kontrastujú so zvyšným prameňmi. Práve tomuto trendu podľahli umelkyne ako napríklad Kristen Stewart či Dua Lipa a už teraz je isté, že nová sezónu bude patriť aj tejto extravagancii. 

Odľahčite hrivu

Skracujte, skracujte a skracujte. Najlepšie po ramená alebo aj o niečo menej. Áno, aj túto sezónu je trend mikáda v rôznych dĺžkach stále na výslní. Zabudnite tak na predlžovanie a vyberte sa úplne opačným smerom. Okrem samotných dĺžok radí Renáta aj ofinu. Tento osviežujúci prvok vášho účesu vás v priebehu chvíle môže zmeniť na novú osobnosť. 

Neprehliadnite: Niekoľko cenných rád, ako získať objem vo vlasoch: Riedke vlasy získajú nový nádych!

- Najčítanejšie -