Presunúť na hlavný obsah

Horúce tipy, kam v lete vyraziť na chalupu: Tieto miesta si vás na prvý pohľad získajú

Cestovanie

Zdá sa, že toto leto budeme vo veľkej miere objavovať najmä krásy Slovenska. A verte, že tu toho nemáme ani náhodou málo. My sme pre vás pripravili výber nádherných chalúp, ktoré vás nielenže na prvý pohľad očaria, ale majú aj pridanú hodnotu. Pokoj a dobrodružstvá, sa tu snúbia v jedno šate. Tak čo ide s nami objavovať krásy našej krajiny?

Chata Kamenie, Demänovská dolina - rozprávkovo pre malých aj veľkých

V malebnom prostredí Demänovskej doliny, nájdete dokonalé miesto, ktoré vám pomôže uniknúť z každodennej reality. Chata Kamenie sa nachádza na absolútnej samote, takže tu nebudete nikým a ničím rušení.

Filozofia tohto miesta je založená na tom, že práve vy ste pánom svojho času. Ak potrebujete na chvíľu odísť z veľkomesta a túžite po akomsi digitálnom detoxe, ktorý je podľa nás v dnešnej dobe priam nevyhnutnosťou, toto je tá správna adresa. Navyše, majitelia sú veľmi milí, príjemní a každé vaše želanie je vďaka nim na počkanie splnené. 

Toto miesto ponúka nádherné výhľady na okolitú panorámu. Za oknami vidíte les, keď sa ráno prebudíte, budete počuť len spev vtákov a vnímať šum lesa a možno sa vám stane, tak ako nám, že vás počas rannej kávy, prekvapia v altánku srnky. Oáza pokoja a oddychu ako stvorená. 

Celý interiér je veľmi vzdušný, svetlý, minimalistický a veľké okná vo vás umocňujú pocit prepojenia s okolitou prírodou. Ideálne je ak cestujete buď dva páry, alebo rodina s deťmi. Nájdete tu obývačku prepojenú s jedálňou, kuchyňu a dve spálne, ktorých súčasťou je aj kúpeľna. A pokiaľ cestujete so štvornohým chlpáčom, pokojne ho vezmite. Áno, sú dog friendly. 

Pozrite si tiež: Najnovšie česko-slovenské filmy, na ktoré sa môžete tešiť v 2020: Tento rok bude bohatý na domácu tvorbu

Tipy na výlet: V okolí nájdete množstvo miest, kam môžete vyraziť na menšie či väčšie dobrodružstvá. V Jasnej ste za pár minút, keďže je vzdialená len tri kilometre, vyberte sa do jaskyne, naplánujte si trasu do Demänovského sedla, vyvezte sa na lanovkou na Chopok alebo sa len prejdite po horách. Skvelé je, že si tu prídu na svoje nielen nároční turisti, ale aj rodičia s deťmi. Tak čo už máte zbalené? 

Greiner Mountain Chalet, Ždiar - vydajte sa na dobrodružstvá za každého počasia

Belianske Tatry sú oblasťou, ktorá sa vyznačuje najkrajšou a najzelenšou faunou a flórou vo Vysokých Tatrách. Pokiaľ hľadáte pokojnejšie miesto, menej turistov, no nespočetné možnosti na trávenie aktívneho oddychu, tu to všetko objavíte. Určite sa ubytujte v čarovnom GREINER Boutique Mountain Chalete. Nachádza sa priamo v Tatranskom národnom parku, v Monkovej doline. Bol postavený v roku 1937, pričom v nej majitelia aj po rekonštrukcii, skutočne veľmi s citom zachovali tradičné prvky a detaily. Objavíte tu prelínanie moderných technológií, so zachovaním tradícií, v úplnom lone prírody.

GREINER Boutique Mountain Chalet je skvelým miestom pre tri rodiny, či skupinku priateľov. Nájdete tu štýlovú obývačku, kuchyňu prepojenú s jedálňou, tri štvorlôžkové spálne, s dvomi manželskými posteľami a tromi kúpeľňami. Dokonalé miesto na únik ponúka terasa, z ktorej máte Belianske Tatry ako na dlani. A verte, že je jedno, aké je vonku počasie, okolitá príroda vás bude lákať von naozaj v každom ročnom období. 

Majitelia si veľmi potrpia na úctu k prírode, životnému prostrediu a tradíciám. A cítiť to tu na každom kroku. Budete si tu pripadať ako doma, len s pridanou hodnotou, hotelového servisu. Keď túžite po pohodlí, súkromí a rodinnej pohode, tu to všetko nájdete.

Neprehliadnite: Tbilisi je mesto bohaté na architektúru i gastronómiu: Východná Európa sa stáva novým objavom pre turistov

Tipy na výlet: Z dverí vykročíte priamo na turistický chodník, takže nudiť sa určite nebudete. Rozhodne sa vyberte na obľúbený Chodník korunami stromov v Bachledovej doline, urobte si výlet do izby ľudových tradícií, či do Svetelného dómu v Ždiar, zájdite sa pozrieť do Belianskej jaskyne. Určite odporúčame vziať si so sebou bicykle, lebo o cyklotrasy tu tiež nie je núdza. Pre dobrodruhov a milovníkov adrenalínu je tu bikepark, či bobová dráha. Alebo sa vyvezte lanovkou na Skalnaté pleso, či Lomnický štít. Toto všetko zvládnete ako partia, či rodina s malými deťmi. Verte nám, máme to vyskúšané. 

Chata u Maca, Dolný Kubín - dovolenka na chalupe ako malý sen

Krásne prostredie Kubínskej Hole, pocit tepla domova, aj keď len dočasného, čaro spojenia prírody a moderny. To všetko nájdete v Dolnom Kubíne, v modernej Chate u Maca. Na úvod vám určite odporúčame vycestovať na dlhšie ako len na víkend. Je tu totiž neskutočné množstvo príležitostí na vyžitie, pre všetky vekové kategórie. Prídu si tu na svoje malí aj veľkí. 

Komfort vám určite poskytnú štyri izby, obývačka, dobre vybavená kuchyňa, jedáleň a deti určite budú jasať nad tým, že súčasťou je aj vyhrievaný bazén. 

Tipy na výlet: Okolie je plné cyklistických trás, náučných chodníčkov, vyberte sa na turistiku, okúpte sa v bazéne, či vybehnite na Kubínsku hoľu. Skutočne aj dovolenka na Slovensku môže byť ako v malom raji. Len nezabúdajte mať oči otvorené. 

- Najčítanejšie -