Presunúť na hlavný obsah

Slovenka Petra dostala po návrate z dovolenky skvelý nápad: Kabelky z korku tu neboli, rozhodla sa to zmeniť

Kariéra

V dobe, ktorá nás čoraz viac upozorňuje, že je dôležité žiť ekologicky, sa väčšina značiek snaží spomaliť a skvalitniť svoje výrobky. Inšpiráciou im môže byť práve táto slovenská značka.

S myšlienkou založiť si obchod s korkovými doplnkami sa Slovenka Petra Outratová pohrávala už dlhšiu dobu. Po tom, ako navštívala Portugalsko, ktoré je inak známe tiež ako krajina korku, ostala očarená tým, koľko vecí dokáže z jednoduchého, no predsa zaujímavého materiálu vytvoriť. Nanešťastie si žiaden suvenír z cesty nestihla zaobstarať, a tak po zaujímavých kúskoch začala pátrať až doma. Bolo to totiž už v čase, kedy sa rozhodla životom uberať ekologickejšou cestou. „Chcela som si kúpiť korkovú kabelku. Na Slovensku som vtedy nenašla žiaden eshop, ktorý by ich predával. A tak som si povedala, že prečo by som teda korkové veci nemohla priniesť na náš trh ja?'' vraví Petra. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by CORKit (@corkit.slovakia) on

Prečítajte si: Doplnky, ktoré vás zaujmú. Šikovné Slovenky vyrábajú krásne čelenky a kabelky, ktoré rozhodne chcete mať doma

Spočiatku sa však produkty rozhodla sama otestovať. Po tom, ako jej kabelka prežila všetky možné situácie, ale aj zmeny počasia, sa zaprisahala, že tento revolučný materiál dostane do povedomia. S dovolením zahraničnej firmy, ktorá krásne doplnky vyrába ručne, tak založila online obchod aj na Slovensku. Časom k nemu pribudol aj kamenný obchod - to však najmä tomu, aby ľuďom ukázala, že tento materiál sa nemrví a naozaj vydrží veľa.

Voňavá kvalita

„Mnohí majú predstavu, že sa kabelky drobia, podobne, ako sa drobí korok na nástenkách. Nie je to tak,'' uvádza šikovná Slovenka s tým, že korok nie je len silným materiálom, zároveň totiž nevyžaduje špeciálnu starostlivosť a aj po mesiacoch krásne vonia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#opasokzkorku #korok #belt #nosimeprirodu #nosimekorok #veganskamoda #udrzatelnamoda #nature #sustainable

A post shared by CORKit (@corkit.slovakia) on

Napriek tomu, že sa korok získava z kôry špeciálneho stromu, ktorý rastie výlučne na istom území, nejde o žiadne vykorisťovanie či ničenie prírody. Strom je totiž bez následkov schopný prežiť aj bez mäkkej kôry. Využíva sa každá omrvinka tohto materiálu. Platy korkovej kôry sa niekoľko mesiacov spracovávajú, sušia sa voľne na slnku, vkladajú do špeciálneho kúpeľa, znova sa sušia a potom sa režú na menšie časti,'' dodáva Petra.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by CORKit (@corkit.slovakia) on

Mohlo by vás zaujímať: Plavky s nádychom luxusu. Slovenka Kristína vyrába ručne šité plavky, ktorých napodobeniny by ste hľadali ťažko

 

- Najčítanejšie -