Presunúť na hlavný obsah

Ikonický strih šiat, ktorý lichotí každej postave: Tieto šaty by ste mali mať aj vy!

Móda

Sú populárne už desiatky rokov a dizajnérka Diane von Furstenberg si na nich postavia svoju značku. Reč je o zavinovacích šatách.

Ikony

Už viac ako 40 rokov sú zavinovacie šaty na vrchole obľúbenosti. A právom. Sú funkčné, pôsobia veľmi žensky a lichotia každému typu postavy. Zavinovacie šaty spájajú svoju existenciu s menom belgickej módnej návrhárky Diane von Furstenberg, vďaka ktorej tento univerzálny a ľahko nositeľný kúsok uzrel svetlo sveta v roku 1974. Za ich vznikom stojí číra praktickosť - známa návrhárka priznala, že si neraz v nevhodných situáciách uvedomila, aké sú zipsy nepraktické. A tak sa zrodili ikony, ktoré by dnes mali tvoriť súčasť šatníka každej ženy.

Prečítajte si: 4 svadobné looky, ktoré urobia aj z vás hviezdu: Na letnej svadbe zabodujte originalitou

Ak takýto kus odevu ešte nevlastníte, mali by ste to pri najbližšom nakupovaní napraviť. Zavinovacie šaty vám preukážu veľkú službu. Zamaskujú širšie boky, správny strih dokáže pôsobiť veľmi rafinovane, elegantne, ale aj sexi. Ich univerzálnosť je neprehliadnuteľná. Tento typ šiat môžete nosiť do práce, ale aj na rande, do divadla, i na svadbu. Koniec-koncov, o ich obľúbenosti svedčí aj fakt, že práve Kate Middleton patrí medzi najväčších fanúšikov tohto modelu. Zavinovacie šaty volí na každú väčšiu aj menšiu akciu. 

Mohlo by vás zaujímať: Christine Centenera: Kráľovná smokingových sák, ktorá urobila z legín elegantnú súčasť moderného šatníka

Ako si vybrať správny model?

Samozrejme, sto ľudí, sto typov postavy. To, čo svedčí jednej žene, nemusí inej. Pri tomto strihu zohráva veľkú úlohu materiál a vzor. Pretože aj s dobrým strihom môže byť efekt nulový, ak zvolíte lacný materiál, ktorý bude kopírovať nelichotivé partie vášho tela, alebo si vyberiete model, ktorý je príliš vzorový a pridá na objeme tam, kde by mal skôr ubrať. Aby ste tomu predišli, vybrali sme pre vás zopár modelov, ktoré sú vhodné pre rôzne príležitosti. 

Neprehliadnite: Nasaďte si klobúky: Bez týchto kúskov by ste nemali počas leta urobiť ani krok

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe