Presunúť na hlavný obsah

Tipy od fitness trénerky: Cviky, ako dosiahnuť štíhle nohy bez veľkých svalov na lýtkach

Chudnutie a diéty

Štíhle nohy by chcela mať každá z nás. Mnohé si však cvičenie tejto partie tela spájajú so zväčšenými svalmi, ale to budete robiť správne, môžete sa tomu vyvarovať.

Ako sa dopracovať ku štíhlym nohám? V podstate to ide veľmi jednoducho. Dôležité je presne vedieť, čo robiť a čomu sa vyvarovať. Zopár tipov na športové aktivity a konkrétne cviky ponúka osobná fitness trénerka Lucia Pintová. Aké športy, konkrétne cviky by ste mali voliť a naopak, čomu sa vyvarovať?

Zvoľte vhodné športy

To, ako druh športu si zvolíte, má veľkú váhu. Luia odporúča predovšetkým: 

Neprehliadnite: Strava tvorí 70% vzhľadu vašej postavy: Na tieto potraviny pri diéte vo svojom jedálničku odteraz zabudnite

Jazda na bicykli

"Zvyšuje kondíciu, spôsobuje aj postupné chudnutie a posilňuje nohy. Pokiaľ sa jazde na bicykli budete venovať jednu hodinu, spálite 3500 kJ. Je prospešnejšia ako beh, lebo nadmerne nezaťažuje kĺby."

Plávanie

"Samozrejme, aj obyčajné plávanie vám dokáže dokonalo formovať postavu, ak sa praktizuje pravidelne a technicky správne. Plávanie tonizuje svalstvo celého tela, predovšetkým svaly prsné a chrbtové, svalstvo nôh, bokov, trupu a rúk. V závislosti od rýchlosti plávania a štýle, za 30 minút plávania spálite 1500 kJ."

In-line korčuľovanie

"Aktívnym jazdením na kolieskových korčuliach spálite až 600 kilokalórií za hodinu. Zoberte so sebou svojich rodinných príslušníkov alebo kamaráta/ku a môžete sa pri tom aj porozprávať, namiesto sedenia v kaviarni pri kavičke a koláčiku."

Okrem športov nás zaujímalo tiež, aké konkrétne cviky dokážu vytvarovať nohy bez toho, aby ste sa trápili s príliš veľkými lýtkovymi svalmi. Lucia nám opäť dala zopár tipov. Do týchto 3 cvikov by ste sa teda mali pustiť čo najskôr.

Vyskúšajte tiež: Daniela išla za trénerom, no nevyzerala, že by potrebovala chudnúť: Toto však môže mnohým ženám pomôcť

1. Lahneme si na chrbát, vystrieme nohy na 90 stupňov a pokrčíme kolená do praveho uhla, navlečeme si na kolená expander (gumu) a ideme nohami od seba k sebe. Cvičte 3 série po 20 opakovaní každý druhý deň.

2. Klasický drep, ale pri postavení prejdeme do výponu. Ideálne 4 série po 25 opakovaní.

3. Výpady so zanožením. Rovnako ako drepy - 4 série a 25 opakovaní.

Mohlo by vás zaujímať: Dva cviky, ktorými dosiahnete ideálnu hrúbku stehien: Mužom sa páči tento pomer, ale ženy chcú vždy niečo iné

V neposlednom rade dáva Lucia ešte jeden typ na záver - čomu je potrebné sa vyvarovať?
"Podľa môjho názoru je potrebné sa vyvarovať ťažkým váham vo fitku. A samozrejme najdôležitejšie je stravovanie, nájsť rovnováhu v príjme potravy a vo výdaji, čiže športovaniu. Bez toho to jednoducho nepôjde."

- Najčítanejšie -