Presunúť na hlavný obsah

Beauty rutina Marilyn Monroe: Toto robila pre svoje telo a kopírujú to aj o dekádu mladšie krásky

Zahraničné celebrity

Ikonická Marilyn Monroe bola žena, ktorú svet miloval a zapísala sa do dejín aj vďaka svojmu vzhľadu. Vedia to aj mnohé známe krásky súčasnosti, preto niektoré jej rituály kopírujú aj dnes.

Elegantná, tajomná, nežná, božská a neuveriteľne sexi. Dievča s veľkými očami, plnými perami a dokonalými ženskými tvarmi. Áno, aj taká bola Marilyn Monroe. Ikona 50. rokov je aj dnes vzorom pre mnohé mladé krásky. Presne totiž vedela, ako sa o svoje telo starať, aby vyzerala úžasne. 

Hoci nevedela odolať sladkému, vždy pôsobila neodolateľne

Marilyn, vlastným menom Norma Jeane Mortenson sa narodila 1. júna 1926 v Los Angeles. Sympatická kráska však nemala veľmi šťastné detstvo. Ako 16–ročná sa prvýkrát vydala za Jamesa Doughertyho. Ich zväzok však trval naozaj krátko a po roku sa rozviedli. Vo vojnovom období pracovala v továrni, kde kontrolovala padáky a maľovala trupy lietadiel. Na tomto mieste ju objavil uznávaný fotograf David Conover.  No sexsymbol sa z nej stal až v čase, keď sa odfarbila na blond. Po tom, čo debutovala vo filme, získala si svojím výzorom priazeň tisícok mužov. Vytvorila prototyp plavovlásky, ktorú jednoducho chlapi milovali.

Prečítajte si: Jennifer Aniston priznala psychické ťažkosti. Už roky navštevuje terapeutku

Mala sexi krivky, veľké oči, plné very a skvelé vlasy. Kdekoľvek sa objavila, bola Marilyn stredobodom pozornosti. V pomerne krátkom čase sa z nej stala nadčasová ikona, ktorá je dodnes v pamäti niekoľkých generácií. Príkladne sa starala o svoje telo, ktoré ju živilo. Napriek tomu, že nedokázala odolať nikdy sladkému, vyzerala neodolateľne. A to len kvôli jednej veci. 

Jej trik kopírujú aj o dekádu mladšie krasky súčasnosti

Marilyn mala vždy plnšie krivky, no vďaka pravidelnému cvičeniu a dobrému stravovaniu si dokázala postavu vytvarovať. Táto femme fatale, každé ráno začínala tým, že zjedla dve lyžičky oleja a vypila pol litra vody. Počas dňa si vždy pred jedlom dala pohár vody s citrónom a následne lyžičku rybieho oleja. Vďaka tomu zjedla oveľa menej a mohla si dopriať aj obľúbené dezerty. Svoj deň, si nedokázala predstaviť bez pudingu, či pečených jabĺk. A práve takto si pomáhala udrživať sa neustále vo forme. Počas dňa však nezabúdala na zdravú stravu a na večeru jedla výlučne zeleninu.

Neprehliadnite: V žilách jej koluje slovenská krv. Kto sú rodičia Angeliny Jolie, jednej z najkrajších žien sveta?

Presne tento trik si osvojila aj Gigi Hadid, či Elsa Hosk, ktoré na neho nedajú dopustiť. Skutočne totiž funguje a vy zjete oveľa menej ako za normálnych okolností. Pomáha to zrýchľovať metabolizmus, zlepšuje látkovú výmenu, podporuje proces chudnutia a týmto spôsobom si môžete dopriať aj jedlá, ktorým neviete za normálnych okolností odolať. 

Toto by ste si mali osvojiť aj vy, ak chcete mať krásnu figúru:

  • pred jedlom si dajte pohár vody s citrónom
  • zjedzte lyžičku rybieho oleja
  • na večeru si dajte výlučne zeleninu alebo polievku

- Najčítanejšie -