Presunúť na hlavný obsah

Top 5 cukrární v hlavnom meste, ktoré sa stanú vašim druhým domovom: Zamilujete si ich na prvý pohľad

Zábava

Ak patríte medzi milovníčky sladkého rovnako ako my, pozrite sa, kde v hlavnom mesta uspokojíte nielen chuťové poháriky, ale budete mať aj vizuálny zážitok. Na týchto miestach to rozhodne stojí za to.

1. Lucette Patiserie

Môže to znieť ako klišé, no otvoriť si cukrárničku, v ktorej budete ponúkať pravé francúzske makarónky chce naozaj odvahu a odhodlanie. No manželia Lucia a Matej Galovičovci si povedali, že to risknú a oplatilo sa. A to obaja študovali niečo celkom iné. 

”Sme vyštudovaní ekonómovia, ktorí sa preorientovali na cukrárske remeslo a zdieľajú spoločnú vášeň pre prípravu a konzumáciu jedla a podnikanie v gastronómii.” Talentovaný manželský pár vo svojom sladkom raji Lucette Patiserie, skutočne ponúka malé hriešnosti. Dokonalým pralinkám a absolútne božským makarónkam sme úplne podľahli.

Dnes u nich nájdete navyše aj cheesecaky, pralinky, tartaletky, venčeky, rôzne torty, domáce limonády a v lete zmrzlinu. Tajomstvo ich úspechu je pomerne jednoduché. Kvalita a poctivosť. Lucia a Matej si najviac zakladajú na čistote, čerstvosti, kvalitných surovinách a správnych postupoch. ”Nie je nič horšie, ako mať kvalitnú surovinu a zničiť ju nesprávnou prípravou.” Svoju prácu skutočne milujú a robia ju naozaj s nadšením a láskou. A veru, že to s každým jedným zahryznutím aj cítiť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Souzi (@happysouzi),

2. U Guľky

Toto je malá cukrárska výroba v centre Bratislavy, kde pečú naozaj s láskou a ide im to skvele. Ak patríte medzi milovníčky klasických, pravých krémešov, veterníkov a poctivých koláčov, tu ste na správnej adrese. A kávu majú tiež perfektnú.

Ak ráno stíhate, skúste aj ich domáce raňajky. Pokiaľ sa chcete vrátiť do čias detstva, odporúčame domácu vianočku s kakaom. 

Čítajte tiež: Aký je váš metabolický vek v porovnaní so skutočným? Tento vzorec odhalí veľa o vašej fyzickej kondícii a zdraví

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia (Gulišová) Smolenová (@u_gulky),

3. Le Miam

Le Miam je splneným snom jednej malej Slovenky zamilovanej do Paríža. Do Francúzska a jeho cukrárskeho umenia, ktoré spája chute, farby a vône z celého sveta. Vzniklo z lásky k sladkému a hlavne k čokoláde. Mladá Slovenka pracovala v jednej z najlepších reštaurácií vo Francúzsku, no rozhodla sa jeho kúsok priniesť na Slovensko. 

”Do mojej Bratislavy, na Slovensko, chcem priniesť všetko to, kvôli čomu som zatúžila stať sa cukrárkou. Priniesť sem, k nám kúsok Francúzska. Podnietiť chute, tvoriť, meniť, objavovať a robiť radosť, deliť sa a vychutnávať. Jednoducho zavrieť oči, otvoriť ústa,” prezrádza Barbora.

U Barbory v Le Miam nájdete pravé francúzske dezerty, mini koláčiky, ale aj grande zákusky, macarons aj mini macarons. ”Recepty pozbierané priamo v Paríži, prinesené domov, aby ste aj vy pochopili, prečo keď vstúpim do francúzskej cukrárne, mám chuť na všetko. Paríž a jeho svet gastornómie u mňa zohral dôležitú úlohu. No môj vlastný príbeh začína tu a teraz, doma v Bratislave.”

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa PauliBeauty | Youtube (@paulababocka),

4. Schöndorf 

Napriek tomu, že sa táto malá kaviarnička nachádza na jednej z najrušnejších ulíc Bratislavy, vďaka maličkému dvoru v tichom prostredí je ideálnym únikom od hluku veľkomesta. Ponúka vám komornú atmosféru s istou dávkou intimity, čo sa určite počíta.

Schöndorf razí bio filozofiu a na svoje si tu prídu najmä milovníci vegánskych paleo a raw koláčov, ktoré tu robia naozaj skvelé. 

Mohlo by vás zaujímať: Táto časť ženského tela starne najrýchlejšie: Poradíme vám cviky, ktorými si predĺžite mladosť

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Schöndorf Bio Cafe (@schoendorfbiocafe),

5. Chez Balzac

Toto miesto jednoducho dýcha Francúzkom. Od prvého momentu, kedy sem vstúpite. Budete su tu naozaj pripadať skutočne ako v meste svetiel. Stoličky v štýle z roku 1900 z Paríža, od slávneho Maisona Gatti. 

Užite si posedenie na nádhernej terase, vychutnajte si sladké dobroty, šaláty, či pohárik pravého champagne.

Postarajú sa o vás v bielych rukavičkách, s noblesou a gráciou. Ak milujete croissanty, verte, že nikde inde, lepšie v Bratislave nenájdete. Bez akéhokoľvek prikrášlenia.  

- Najčítanejšie -