Presunúť na hlavný obsah

Problémom mnohých dnešných žien je vedieť povedať NIE: Vzťah na pracovisku ma priviedol takmer do šialenstva

Partnerské vzťahy

Snažíme sa vyhovieť všetkým okolo nás, no akosi zabúdame na seba. Svoje o tom vie aj Diana. Ak by však mohla vrátiť čas, urobila by to okamžite. Zdanlivo nevinné slovíčko jej totiž zásadne zmenilo život.

Diana pracovala ako editorka v knižnom vydavateľstve. Svoju prácu robila najlepšie, ako vedela. Zbožňovala ju. Nemala partnera, ani rodinu, takže všetok čas a vášeň venovala kariére.

Neprehliadnite: Našli ste chlapa, ktorému by ste chceli povedať áno? Stačí sa držať týchto 7 bodov a zostane pri vás navždy

Práca bola pre ňu životným poslaním a prioritou číslo jeden

Diana mala mladého, veľmi atraktívneho a úspešného šéfa. Jedinou jeho slabosťou boli krásne ženy. Žiadnej totiž nedokázal odolať. V meste veru nemal najlepšiu povesť. Väčšina ľudí ho poznala ako typického sukničkára. A nebolo sa ani čomu čudovať. Peter sa domnieval, že ak má peniaze a úspešnú firmu, má vlastne všetko. Cítil sa ako poloboh. Žiadna žena mu nepovedala nie, žiadna mu nikdy neodolala. Až na Dianu. Aj na ňu to samozrejme párkrát skúšal. No snažila sa udržať si odstup.

Jeho poznámky ignorovala a tvárila sa, že nič nepočuje. Jednoducho si robila svoju prácu. Vedela, že aj tak by to neskončilo dobre. Všetko sa však zmenilo v jeden večer.

Ak nedokážete povedať NIE, máte problém

Peter nebol celý deň vo firme a vrátil sa tesne pred záverečnou. Bol smutný, nešťastný a absolútne bez nálady. Vraj sa stalo niečo v ich rodine, no nechcel o tom hovoriť. Diane ho prišlo ľúto a Peter sa to rozhodol využiť. Tentokrát ju prvýkrát pozval na spoločnú večeru. Hoci Diana vedela, že to nie je dobrý nápad, nedokázala povedať nie. Bol to jej šéf, ktorý bol úplne zlomený a aj keď nechcela, súhlasila. 

Na večeri sa obaja po pár pohároch vína uvoľnili, opadla nervozita a dokonca si potykali. Diane sa Peter veľmi páčil. Odrazu ho videla v inom svetle. Zaľúbila sa do Petra ako 15-tka. Bezhlavo. V tú noc skončili u neho doma. Myslela si, že medzi nimi bude niečo viac, ako len jedna pekná noc. No veľmi sa mýlila. Pre Petra bola Diana jedna z mnohých. Ráno sa tváril, ako keby sa medzi nimi nič nestalo. A aj nasledujúce týždne.

Mohlo by vás zaujímať: Manželkinu neveru som odhalil vďaka jednej jej malej chybe: Toto by som inak nikdy nezistil

Dokonca začal byť voči Diane oveľa odmeranejší a ako naschvál si svoje známosti vodil do firmy. ”Bola som v koncoch. Fakt som sa do neho úprimne zaľúbila. Pripadal mi dokonalý, aj napriek všetkému, čo som o ňom vedela. Ničilo ma, že si k nám do vydavateľstva vodil tie svoje ”jednorazovky”."

"Každý večer som si riadne poplakala a vyčítala som si, že som s tou večerou súhlasila. Po dvoch mesiacoch som musela dať výpoveď. Nedokázala som byť pri mužovi, ktorého ľúbim a ja som pre neho len vzduch.” Aj keď si Diana veľmi ľahko našla novú prácu, doteraz má Petra v hlave a nedokáže na neho zabudnúť. A to všetko len preto, že nedokázala jeden večer povedať nie…

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe