Presunúť na hlavný obsah

Lucia vyrába jedinečné sladké dobroty. Nuky do ruky si ľudia okamžite zamilovali

Kariéra

Koláčikov ste za svoj život zrejme ochutnali viac než dosť. No počuli ste už o dobrotách, ktoré nielenže vyzerajú chutne, ale zároveň rozkošne? Aj také sú koláče, ktoré vyrába Lucia. Ako sa k tomu vlastne dostala?

Ako by ste sa čitateľom predstavili a opísali svoj produkt?

Máme radi pekné, kreatívne veci a pri produktoch si potrpíme na kvalitu. Tak vznikli Nuky - vizuálne pekné, kreatívne koláčiky, iba z tých najkvalitnejších surovín. Či už na oslavu narodenín, na svadbu, alebo len tak - ako sladký darček. Nuky potešia každé oko, ale aj brucho.

Ak sa nemýlim, vy ste vyštudovali marketing... ako ste sa teda dostali k pečeniu?

Vyštudovala som síce marketing, ale nikdy som sa mu naplno nevenovala. Varím od detstva, neskôr sa k tomu pridali aj torty a koláče. Veľmi ma to chytilo a už ma to nepustilo. Môj otec s bratom ma nahovorili na cukrársky kurz, aby som mohla piecť oficiálne a odvtedy sa venujem cateringom, tortám a koláčom aj v rámci vlastného biznisu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa nuky (@nuky_do_ruky),

Prečítajte si: Slovenka Andrea prerušila štúdium kvôli tomu, aby mohla piecť: Ako sa jej zo záľuby podarilo spraviť biznis?

A ten vlastný biznis ste napokon aj založili...

Áno. Spočiatku s kamarátkou. Chceli sme spolu otvoriť kaviareň, no nepodarilo sa nám nájsť priestor. Rozmýšľali sme, čo iné by sme mohli robiť. A tak vznikli Nuky, zo dňa na deň. Vyskúšali sme predať prvé valentínske krabičky. Hneď sa vypredali a my sme tak vedeli, že náš biznis má potenciál.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa nuky (@nuky_do_ruky),

Tým, že ste nenašli vhodný priestor, ste sa vlastne stretli s negatívom, respektíve možno nevýhodou podnikania, kedy všetko robíte na vlastnú päsť. Mali ste nejaké momenty, kedy ste rozmýšľalali, že s tým seknete?

Samozrejme. V slabej chvíľke mi niekedy napadne, že by som sa chcela zamestnať a mať aspoň trochu istotu. Je to však väčšinou veľmi krátke - zopár sekúnd a hneď na to zabudnem. Keď vidím výsledok svojej práce, spokojného zákazníka a napríklad fotky, ako sa ľudia na oslavách a svadbách tešili, tak viem, že robím správnu vec a to ma napĺňa. Je to obrovská motivácia.

Čo v takýchto momentoch robiť?

Treba mať odhodlanie a ísť si za svojím, nech to stojí, čo to stojí. Je nepochybne potrebná aj dávka trpezlivosti a istej bojovnosti proti možným prekážkam. Pokiaľ je človek presvedčený o tom, čo chce robiť, netreba to vzdať hneď pri prvom páde.

Momentálne fungujete na objednávky... rozmýšľali ste aj o kamennej predajni?

Rozmýšľala som o tom, ale zatiaľ ju v pláne nemám. Novinkou však je, že Nuky je možné nájsť už aj v kaviarňach, kam ich dodávame. O tom, v akej prevádzke sa momentálne nachádzajú, informujeme prostredníctvom sociálnych sietí. Čiže áno, zatiaľ stále fungujeme no objednávky.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa nuky (@nuky_do_ruky),

Neprehliadnite: Trendy torty slovenských cukrárok, ktoré si zamilujete nielen na prvý pohľad, ale aj sústo

Niekto by si myslel, že práca doma je splneným snom...

Je to v skutočnosti taký kolotoč - nákup, pečenie, zdobenie a odovzdanie zákazníkovi. Niekto by si naozaj mohol myslieť, že keď sa mi nechce, tak si jednoducho spravím deň voľna. Nie je to tak a to najmä kvôli tomu, že neviem povedať nie. Keď si niekto objedná Nuky na poslednú chvíľu a viem, že sú určené napríklad pre dieťa na oslavu, pokiaľ je možné, vyberiem plech a ihneď sa pustím do pečenia.

Som taktiež veľmi rada, že Nuky už majú aj svoju „stálu klientelu“, ľudia mi dôverujú - objednávajú aj pravidelne. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, ale dúfam, že budem môcť piecť a kreatívne pracovať ešte dlho. Či už na objednávky alebo vo svojej vlastnej pekárni.

- Najčítanejšie -