Presunúť na hlavný obsah

Niekedy sa rodičia nesprávajú ako rodičia, ale ako sluhovia: Pre toto majú dnešní muži po tridsiatke problém usadiť sa

Partnerské vzťahy

Mužov, ktorí sa nedokážu osamostatniť je z roka na rok viac. A to aj napriek tomu, že sú kariérne veľmi úspešní a dokázali by sa o seba bezproblémov postarať sami. Viete, v čom to je?

Sú ambiciózni, úspešní vo svojom biznise, v najlepšom veku a napriek tomu stále bývajú s rodičmi. A vyletieť z rodného hniezda, či založiť si vlastnú rodinu ich neláka. Aj vy sa pýtate, prečo dnešní tridsiatnici nedokážu opustiť rodinné hniezdo? 

Pohodlnosť a zvyk nepustia

Nemusíme si klamať, všetci dobre vieme, že bývať u mamy je maximálne pohodlné. Človek má oprané, ožehlené, navarené, napečené a ako bonus to urobí niekto, koho ani len nenapadne vyčítať vám to (čo samozrejme v prípade partnerky hrozí). No a navyše mama od vás za to vôbec nič neočakáva. Berie to ako svoje poslanie. Samozrejme to tak je, keď máte tri, šesť, alebo šestnásť. No v takej tridsiatke je to už minimálne na zamyslenie. 

Prečítajte si: Najčastejšie dôvody, prečo sa ženy v posteli cítia nesebavedomo: Koľké z vás sú si v posteli 100% isté?

Juraj má tridsaťjeden, pracuje ako žiadaný advokát a stále býva u svojej mamy. No on sám na tom nevidí nič zlé. 

”Nemám vážnu známosť a nevidím najmenší dôvod, prečo sa od našich sťahovať. V podstate sa domov chodím aj tak len vyspať a trávim tam minimum času. Na čo by mi bol týmpádom vlastný byt? Navyše rodičia majú v dome miesta na rozdávanie.” 

Ak sa zamýšľate nad tým, ako to rieši, ak si chce priviesť napríklad nejakú krásku domov na noc, má v tom jasno. ”Nie, nejdeme do hotela, ideme normálne k našim. Tí nečakajú, kedy sa vrátim domov a väčšinou sa to, že bývam doma, moja spoločnosť dozvie ráno, ak vôbec. Niekedy sa ani s našimi nestretne. Ak jej to prekáža, je to jej problém.” 

Starajú sa o vás, rozmaznávajú vás, máte dokonalý servis

A veru nie je sám. Mužov ako on z roka na rok pribúda. Život v rodinnom hniezde je totiž maximálne pohodlný. To máte presne to isté, ako keď prídete do výborného hotela. Starajú sa o vás, rozmaznávajú vás, máte dokonalý servis. Tiež sa vám odtiaľ nechce odísť. Presne takto nejako to funguje. 

Mohlo by vás zaujímať: Dôvod, pre ktorý by ženy mali aspoň raz navštíviť nudapláž: Vďaka tomuto vám to zmení život od základov

Jedine, ak služby začnú upadať, začnete sa zamýšľať nad tým, že je čas niečo zmeniť. To si však musia uvedomiť aj mamy dnešných 30-tnikov. A občas to môže byť pre ne rovnako náročné. Mnohým totiž tento model, kedy majú syna nablízku vyhovuje. Avšak treba si pripustiť, že takéto spolužitie nie je z dlhodobého hľadiska prospešné pre nikoho. 

- Najčítanejšie -