Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Back to business: Kraťasový kostým do práce z vás urobí sebavedomú ženu a otvorí nové príležitosti

Móda

Pracovný kolotoč sa blíži a skôr než mu naplno podľahnete, skúste si spríjemniť prechod z leta do jesene vďaka jednému z najhorúcejších trendov sezóny, ktorým je kraťasový kostým.

Nohavicový kostým zaujal svoje miesto v šatníku mnohých žien už minulú sezónu. Presvedčili sme sa totiž o jeho funkčnosti a o tom, že tento office look už zďaleka nie je striktne konzervatívny, ako si mnohé z nás pamätajú, ale o niečo sofistikovanejší. 

Pre veľký úspech netrvalo dlho a prišiel na scénu aj kraťasový kostým, ktorý je ideálnym štartom do nového pracovného kolotoča.

VIDEO: Inšpirujte sa, ako nosiť kraťasový kostým a biznis look priamo z prehliadkových mól

 

 

Z prehliadkového móla rovno do šatníka

Keď pred pár mesiacmi módni velikáni predstavili trendy, jedným z poznávacích znakov bol aj krátky nohavicový kostým. V zastúpení pastelovej armády ho predviedli modelky na prehliadkovom móle módneho domu Max Mara. Ako môžete vidieť, prvok pôvodne z pánskeho šatníka pretransformovali do výsostne ženskej záležitosti, ktorý sa ihneď rozšíril z prehliadkových mól do ulíc metropol.
Tie najpovolanejšie sa ihneď zmocnili monochromatických pastelových odtieňov a každá po svojom si vytvorila styling, hodný jej charakteristického rukopisu.

Kraťasový kostým ako ideálna voľba do kancelárie

Štýlový kraťasový kostým spadá na sezónu jar/leto 2020, ale uznajte sami, počas najväčších horúčav sme na podobné stylingy nemali práve najpriaznivejšie podmienky a voľba padla jasne na vzdušné šaty. Práve teraz je však obdobie, ako stvorené na odklon od svojich zaužívaných pravidiel. Oplatí sa siahnuť po niečom výnimočnom, v čom prídete do kancelárie ako nový človek a odštartujete tak novú pracovnú etapu vo veľkom štýle. 

Pokiaľ vám to strih dovoľuje, stačí vám pod sako biely top a v takom prípade môžete dosiahnuť dva rôzne efekty – jeden je, že pôsobíte, akoby ste pod sakom nič nemali a zachováte si čistý puristický štýl. Tajomstvo toho druhého tkvie v tom, že si blazer môžete kedykoľvek rozopnúť a nosiť kraťasový kostým na ležérnejší spôsob. Veľmi peknú súhru vtedy vytvorí tenký opasok a klasické okuliare. 

Neprehliadnite: Sandále, ktoré spôsobili ošiaľ: Vedeli by ste si kedysi predstaviť, že z tohto bude jedného dňa trend?

Nepokazte to topánkami

Ani kabelkou. Aj keď sa vracajú plus size veľkosti kabeliek, v tomto prípade na ne zabudnite a siahnite jednoznačne po menšej veľkosti, zachováte si eleganciu. Nepokazte to však ani topánkami. Ženskosť v kraťasovom kostýme docielite jemnými sandálikmi s tenkými popruhmi alebo koženými šľapkami na ihličkovom podpätku. 

- Najčítanejšie -