Presunúť na hlavný obsah

Máte radi štipľavé? Chilli by ste mali mať po ruke aj kvôli jeho vplyvu na libido a potenciu!

Sex

Čili papričky sú nielen známym korením na dochutenie polievok a jedál, ale aj stimulantom trávenia, pomáhajú na dočasné zmiernenie bolesti a majú vplyv na libido.

Zrejme nikomu nie je treba obšírne predstavovať túto pikantnú prísadu do jedla. Niekedy sa chilli papričky označujú aj ako feferónky, no v našich končinách si s nimi asociujeme skôr podlhovasté, tenké a sýto červené mini papriky. Táto charakteristika akoby predznamenala oblasť, kde je chilli tiež účinné. Áno, ide o ľudskú sexualitu.

Papričky z Mexika bohaté na vitamíny aj minerály

Pôvodom pochádzajú chilli papričky z územia južnej a strednej Ameriky, okolo 6. storočia pred našim letopočtom ich pestovali na území dnešného Mexika, ktoré je považované za pravlasťou všetkých chilli paprík. Neskôr sa rozšírili už do celého sveta, či už ide o Indiu, Vietnam, Japonsko, Čínu, Balkán či dokonca aj Afriku.

Hoci sme si už zvykli, že papričky majú typicky červenú farbu, existuje viacero odrôd aj s iným zafarbením, napríklad na zeleno, žlto aj oranžovo. Okrem podoby paprík si viete dnes kúpiť aj kajenské korenie, pomletú zmes viacerých papričiek.

To, čím je čili výnimočné, je jeho zloženie. Základom je látka zvaná kapsaicín, ktorá má na svedomí povestnú pálivosť. Ide o rastlinný alkaloid rozpustný v alkohole a tukoch, ktorý pomáha na rozšírenie ciev, stimuláciu tráviacich štiav, zväčšenie krvných doštičiek, má tiež antimikrobiálne a antimykotické vlastnosti a zvyšuje libido.

Papričky veľmi bohaté aj na vitamíny, napríklad vitamín A, C a E, najviac je tu však známeho stimulantu imunity, vitamínu C. Z minerálov obsahujú papričky horčík, železo, mangán aj draslík. Okrem toho je tu aj množstvo flavonoidov a karotenoidov.

Štípu a tak pomáhajú na libido, trávenie aj imunitu

Kombinácia kapsaicínu a  spomínaných obsahových látok má pozitívny vplyv na rôzne oblasti fungovania organizmu a tým nemyslíme len chuťové poháriky.

Pravidelná konzumácia papričiek alebo korenia z nich pomáha na trávenie a zažívacie procesy, či už ide o zrýchlenie metabolizmu, sekréciu žalúdočných štiav, detoxikáciu čriev, ale aj na zníženie chuti na mastné potraviny a sladkosti. Chilli tiež znižuje cholesterol v krvi a rovnako tak množstvo inzulínu po jedle, čo je plus pre diabetikov.

Vo vonkajších krémoch a prípravkoch sa využíva aj ako prírodné analgetikum, pomáha tiež na zlepšenie reumy a uvoľnenie svalstva. Vo vnútri zas zlepšuje obranyschopnosť organizmu a pôsobí aj na uvoľňovanie endorfínov známych ako hormóny šťastia.

Čo je však možno známe už menej, chilli je aj skvelým afrodiziakom a to hlavne u mužov. Zvyšuje u nich libido, čiže sexuálny apetít, ale zlepšuje aj erekciu.

Práve vďaka obsahu kapsaicínu totiž dochádza k stimulácii krvného obehu, táto látka výrazne podporuje krvnú cirkuláciu, znižuje krvný tlak a rozširuje cievy. To všetko má pozitívny vplyv na prekrvenie pohlavnej sústavy a genitálií, čo pomáha na zlepšenie stoporenia. Výsledkom je rýchlejšia a tvrdšia erekcia a viac chuti na sex.

V kuchyni aj v spálni

Práve posledný spomínaný účinok je dôvodom, prečo majú chilli papričky využitie nielen v kuchyni, ale aj v spálni. Pochopiteľne, neznamená to, že by ste museli zjesť za pohár paprík na večeru, k dispozícii je aj efektívnejšia a pohodlnejšia forma.

Reč je o voľne predajných tabletkách pre mužov značky eJoy®. Ak predpokladáte, že sú určené práve na zvýšenie libida a podporu kvalitnej erekcie, tušíte správne. Práve v nich sa nachádza extrakt z čili papričiek a to v koncentrácii 5 mg v jednej dávke. Ide o extrakt, čiže to najlepšie z najlepšieho, avšak, bez „nepríjemnej“ pálivej chuti.

Tabletky môžete brať pravidelne aj jednorazovo, stačí 30 minút pred milovaním. V jednej dávke sú 2 tabletky, tie stačí prehltnúť a zapiť vodou. Užívanie je možné aj dlhodobo 3 či 4 mesiace, vtedy býva efekt ešte viditeľnejší.

Z hľadiska zloženia je eJoy® prírodným produktom, nájdete tu aj iné výťažky a extrakty, napríklad z Kotvičníka a Macy, čo sú rastlinné afrodiziaka, ale aj aminokyseliny L-Arginín a L-Citrulín, ktoré ešte viac stimulujú krvný obeh. Aj vďaka tomu nemá prípravok žiadne závažnejšie vedľajšie účinky.

Prečo teda zostať len pri bežnom využití chilli v kuchyni, keď vám môže pomôcť aj na potenciu? Vďaka značke eJoy® ich využijete naozaj naplno!

- reklamná správa -