Presunúť na hlavný obsah

Farebné riasy ako hlavný prvok líčenia: Takto môžete staronový trend nosiť aj vy

Krása

Nielen tínedžerky si môžu dovoliť nosiť farebné riasy. Pokojne môžete trend 90.tych rokov vyskúšať aj vy. Povieme vám, ako.

Farebný pohľad

Čo si vybavíte ako prvé, keď sa povie farebná špirála? Pre tie z vás, ktoré to považujú za milovaný trend spred 20-tich rokov máme dobrú správu. Oficiálne sa vrátil. Trochu inak, ako ste boli zvyknuté ho nosiť. No tentokrát nie je určený pre mladé dievčatá. Rovnako tak pre ženy preferujúce sofistikovanosť, hravosť a originalitu. Ak vyznávate práve tieto veci pri líčení, rozhodne vás farebné riasy zaujmú.

Počas prehliadky v Paríži sme na modekách značky OFF White mohli vidieť práve takéto líčenie. Lenže nešlo o celé riasy, ako to bolo kedysi, ale o pár rias, na ktoré aplikovali make-up artisti farebnú špirálu, vďaka čomu pôsobil pohľad modeliek prenikavejšie a pútavejšie. Ak by ste si dali celé riasy farebné, tak by ste svoj pohľad opticky zúžili. Takto sa krásne otvorí a oči pôsobia väčšie. 

Pozrite si tiež: Trik, vďaka ktorému zistíte, či sa vám hodia kratšie vlasy: Počuli ste už o tomto pravidle?

Ďalšou podstatnou vecou, ktorú si všimte na týchto modelkách je to, že zvyšok líčenia je maximálne prirodzené. A ak ho dodržíte aj vy, tak si s farebnými riasami pokojne môžete zájsť do práce a nikto sa nebude nad tým pozastavovať.

Prečítajte si: Dokonalý nahý make-up: Dodržiavajte týchto 5 pravidiel

Venujte dôkladnú pozornosť hlavne podkladu - dokonalý make-up, ktorý splýva, prekryje nedokonalosti, vykontúrujú hrany tváre. Od toho sa musíte odraziť. Môžete použiť malé množstvo rozjasnovča do kútika oka a na chrbát nosa, ale líčka alebo bronzery v tomto prípade vynechajte. A vynechať by ste mali aj očné tiene a špirály. Mihalnice si môžete vytočiť kliešťami, ale jediná vec, ktorú na túto časť tváre aplikujete, sú práve farebné trsy. Ak máte žilkové viečka, prekryte ich púdrom na tvár, ktorý použijete ako tieň. A ak predsa len túžite po výraznejších lícnych kostiach, použite o niečo tmavší púder na ich vykontúrovaie.

Na druhej strane, obočiu musíte venovať taktiež pozornosť Dokresliť, vyčesať a zafixovať - tri body, ktoré ak dodržíte, dotiahente tento  make-up do dokonalého konca. 

Mohlo by vás zaujímať: Vrásky pod kontrolou: 3 chyby, ktorých sa dopúšťame a čo by sme mali robiť už od 25-tky podľa dermatologičky

- Najčítanejšie -