Presunúť na hlavný obsah

Telo si po schudnutí zachováva určité proporcie, ktoré sú dané genetikou: Pomôcť si dokážete týmito trikmi

Chudnutie a diéty

Ak aj schudnte, no proporčne vám niektoré partie tela nelichotia tak, ako by ste chceli, máme pre vás riešenie. Stačí vám zopár trikov a dokážete od nich odpútať pozornosť.

Ženám, ktorým sa tuk ukladá najmä v oblasti bruška, pomôže tento ranný nápoj

Pre mnoho žien je problematickou partiou brucho. Majú ho výraznejšie najmä ľudia, ktorí vedú sedavý spôsob života, majú aj sedavú prácu a zároveň nevedia odolať aj nezdravým potravinám. Ak cvičíte skôr sporadicky, jete veľa cukru a rafinovaných sacharidov ako sú biele pečivo, alebo sa uchyľujete na škrobové sacharidy, typu cestoviny a ryža, budete pravdepodobne mať daný problém.

Stačí však každé ráno vypiť kombináciu určitých zložiek, ktoré vám tuk pomôžu odbúravať a navyše eliminujú chuť na sladké. 

Ranný drink na spaľovanie tukov: 

  • zázvor
  • chilli
  • citrón
  • štipka soli
  • teplá voda

Naordinujte si mix teplej vody, citróna, zázvoru, chilli a štipky soli. Nechajte vylúhovať 30 minút a vypite nalačno. Naštartuje metabolizmus a chudnutie bude oveľa efektívnejšie. Vaša telesná teplota sa trošku zvýši a tým sa zrýchli aj spaľovanie. 

Prečítajte si: Zbavte sa dolného brucha. Cviky, ktoré vám vyformujú dokonalé bruško už za pár dní

Ak máte širšie ramená ako boky, ideálne je upriamovať pozornosť na spodnú časť - aplikujte denne tieto cviky

Pokiaľ máte postavu v tvare tzv. trojuholníka, ideálne je upriamiť pozornosť na to čo máte krásne. A to sú v tomto prípade rozhodne nohy a zadok. Práve preto na nich pracujte pri cvičení o niečo intenzívnejšie. Ideálne sú dané cviky. 

1. Drepy

Pri drepoch zameraných na prednú časť stehien je najpodstatnejšie mať chodidlá na šírku bokov. Spevnite telo a prechádzajte do drepu. Chrbát po celý čas udržiavajte rovný. 

2. Výpady

Zo stoja urobíte výpad vpred tak, že koleno prednej nohy sa nedostáva pred špičku, teda zviera uhol okolo 90°. Koleno zadnej nohy spúšťate, až kým sa jemne nedotkne podlahy. Celá cvičenie by malo byť veľmi plynulé. 

Táto zostava vám zaberie asi 15 minút, no je maximálne účinná. 

Pokiaľ máte útlejší driek ako spodnú časť tela, snažte sa aby postava pôsobila súmernejšie - určité potraviny z jedálnička vylúčte a pômôže aj zmena outfitov

Ak chcete vyrovnať akýsi deficit, ktorý na takomto type postavy máte, najlepšou cestou je malá zmena jedálnička. Určité potraviny totiž ukladajú nadbytočný tuk o niečo intenzívnejšie.

Vylúčte z jedálnička palmový olej, modifikované potraviny, pšenicu, kukuricu, mliečne produkty, škrob a bielu múku. Naopak obohaďte jedálniček o repkový olej, ryby, čerstvú zeleninu. 

Neprehliadnite: Koľko cukru denne je zdravé? Porovnajte si tieto množstvá, aby sa vám neukladal do tela ako obrovské tukové zásoby

Čo sa týka outfitov,  stavte na  svetlejšie farby v hornej polovici tela, prípadne riasenie a zdobenie na ramenách. Skvele sa vám hodia rovné strihy nohavíc, či sukne do Á - čka v kombinácii s úzkym topom. 

- Najčítanejšie -