Presunúť na hlavný obsah

Potraviny, ktoré majú liečivý vplyv na naše orgány: Ak chcete posilniť hrubé črevo, neprehliadnite tento zoznam

Zdravie

Ak sa zobúdzate unavení a rovnako sa cítite po jedle, pravdepodobne niečo robíte zle. Pestrý jedálniček pre vaše zdravie by mal obsahovať nasledovné potraviny.

Podľa tradičnej čínskej medicíny je naše telo úzko späté s prírodou a preto je nesmierne dôležité nájsť v živote balans. Naše dôležité vnútorné orgány sú ovplyvňované nielen emóciami, ale aj stravou, veď ako sa hovorí, naše telo, náš chrám. 

Na to, aby bol váš organizmus plne zásobovaný vitamínmi a minerálmi, ktoré nám naša Zem ponúka, je potrebné vedieť, ktoré majú aký vplyv na jednotlivé orgány. 

Dôkazom správnej životosprávy je aj to, že po jedle by ste sa nemali cítiť unavení. Práve naopak, mali by ste cítiť prísun energie.

Čítajte tiež: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Pečeň, žlčník, tkanivá

Zelenina, ktorá na prvý pohľad nemusí pre mnohých pôsobiť práve vábivo. Keď si však pozriete rozmanitosť receptov a jej využitia, sme si istí, že si ju obľúbite a stane sa súčasťou vášho jedálnička. Sú skvelými zdrojmi vitamínu C, A, ale aj draslíka, vlákniny a vďaka nim telo efektívnejšie zbavujete toxínov.
Potraviny, ktoré posilnia tieto orgány: ružičkový kel, kyslá kapusta, zelený šalát, brokolica, pšenica, špalda, raž, mungo a sója

Srdce, cievy a tenké črevo

Skvelý zdroj vlákniny, ale aj betakaroténu, železa, antioxidantov či vysoký obsah vitamínu K. Srdce a cievy sú dôležité pre správne fungovanie a vďaka nasledujúcim bohatstvám našej prírody tak predídete rôznym kardiovaskulárnym ochoreniam.
Potraviny, ktoré posilnia tieto orgány: mrkva, cvikla, červená šošovica, čínska kapusta, kukurica, pohánka

Žalúdok, slinivka a slezina

Vitamín B, K, E, draslík, vápnik a mnohé ďalšie významné látky nájdete v zelenine, ktorú máme práve na jeseň priam na dosah. Váš žalúdok sa vám poďakuje a slinivka si oddýchne. Zmenou stravovania pocítite značný rozdiel, najmä, ak trpíte tráviacimi ťažkosťami.
Potraviny, ktoré posilnia tieto orgány: hokkaido, žltý hrach, karfiol, kapusta, cibuľa, pšeno, ovos

Pľúca, hrubé črevo

Chrumkavá a ľahká zelenina, ktorá obsahuje vápnik, draslík, horčík, železo, ale má tiež významné zastúpenie vitamínu C. Vďaka jej prísunu si budujeme imunitu a posilňujeme obranyschopnosť organizmu ako takého.
Potraviny, ktoré posilnia tieto orgány: biela reďkovka, kaleráb, jarná cibuľka, zeler, petržlen, biela fazuľa, jačmeň, ryža natural

Neprehliadnite: 10 potravín, ktoré zmenšia nafúknuté brucho: Podporujú trávenie a znižujú zadržiavanie vody v tele

Močový mechúr, obličky 

Vysoký zdroj bielkovín je pre naše telo takisto veľmi dôležitý a nájdete ich vo fazuli. Obsahuje tiež kyselinu listovú, dôležitú nielen počas tehotenstva, ale aj celkovo pre lepšie fungovanie. Rôzne druhy fazule odbúravajú únavu, bojujú proti depresii a celkovo zlepšujú kvalitu spánku.

Potraviny, ktoré posilnia tieto orgány: červená reďkovka, mrkva, tmavá fazuľa, fazuľové struky, azuki fazuľa, pohánka

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe