Presunúť na hlavný obsah

Vďaka extra dávke peptidov môže pleť lepšie bojovať s akné aj vráskami: Dermatologička prezradila, čo je kľúčové

Krása

Beauty refresh na počkanie. Presne to sľubujú tieto malé molekuly krásy, ktoré sú základným stavebným prvkom kože. Hoci ich vekom strácame, ak to podchytíme včas, dokážeme si udržať "baby face" naozaj dlho.

Kombinácia make-upu, prachu a mazu na našej pleti po celom dni sú zodpovedné za to, že upchávajú póry a zabraňujú pokožke dýchať. Práve preto hrá dôkladné odlíčenie každý večer veľmi podstatnú úlohu, vrámci kozmetickej rutiny. Inak budete neustále bojovať s problémami s podráždenou, mdlou či zapálenou pleťou. To vieme všetky. No následne je však veľmi podstatné aj to, čo robíte ráno. Teda to, ako ku svojej pleti pristupujete počas dňa.

Najlepšie beauty ingrediencie, ktoré pleti prinášajú množstvo benefitov

"Ja osobne odporúčam mojim pacientkám začať deň masážou tváre. Použite kocku ľadu a jemne ňou prechádzajte po tvári. Pokožka bude žiarivejšia, jemnejšia a pevnejšia. Následne by ste mali urobiť svoju klasickú rannú rutinu, teda použiť toner, sérum a krém.  Ako však starneme, je potrebné pleť stimulovať, aby sa prirodzene obnovovala."

Prečítajte si: Nová pokožka po lete: Tieto 3 procedúry prinavrátia pleti hydratáciu a jas, zároveň zredukujú škvrny

"Výborné je staviť práve na na peptidy, účinnú skupinu anti-ageingových ingrediencií, ktoré majú preukázanú účinnosť. Ide o krátke reťazce aminokyselín, z ktorých majú niektoré schopnosť opätovne obnoviť produkciu kolagénu a spomaliť tak proces starnutia, či zápalových procesov," vysvetľuje MUDr. Eva Mengelev, dermatologička. 

Peptidy sa vo veľkej miere starajú o vypnutejší vzhľad pokožky, zároveň pomáhajú obnoviť tvorbu kolagénu v nej, čím prirodzene predlžujú aj našu mladosť. Sú naozaj skvelým pomocníkom pri riešení ochabnutej a ovisnutej pleti, ako aj na vyhladzovanie hlbokých vrások. Pokožka je hydratovanejšia, pružnejšia, pevnejšia a najmä dokonale zdravá.

"Spúšťajú vlastné regeneračné procesy v pokožke, dodávajú a udržujú potrebnú vlhkosť a stimulujú metabolizmus kolagénových a elastínových vlákien pokožky, to je pre mladistvý look skutočne kľúčové." Ak to chceme zhrnúť, ide  vlastne o akúsi investíciu do krásy.

Toto s pleťou peptidy dokážu:

 • Eliminujú vrásky
 • Hydratujú
 • Posilňujú ochrannú bariéru kože
 • Stimulujú produkciu kolagénu
 • Majú protizápalové účinky
 • Spevňujú pokožku
 • Zabraňujú opätovnému vzniku akné

Mohlo by vás zaujímať: 5 najsilnejších zbraní anti-ageingu: Toto naozaj funguje, hovorí dermatologička

5 krokov ako sa dopracovať ku krásnej pokožke:

 • Pravidelné čistenie: práve to odstraňuje mŕtve bunky a tak pomáha k obnove  kožného tkaniva
 • Masáž: toto je dokonalý nástroj na zlepšenie krvného obehu a udržanie stabilného svalového tonusu
 • Zdravá a vyvážená strava: tá je veľmi podstatná, nakoľko zabezpečuje pokožke pravidelný tok dôležitých živín a zachováva stabilnú imunitu
 • Dostatočný príjem vody: dôležitý je pre udržanie elasticity a pevnosti samotnej pokožky
 • Zabudnite na zlozvyky: fajčenie, mastné jedlá, spanie tvárou, otočenou smerom do vankúša, či nedostatok spánku, to všetko predstavuje pre našu pleť problém 

- Najčítanejšie -