Presunúť na hlavný obsah

Omladenie pleti vitamínmi dokáže pokožke ubrať niekoľko rokov: Túto procedúru si pre okamžitý výsledok zamilujete

Krása

Ak túžite po alabastrovej pleti, no bojujete s chybičkami krásy, máme pre vás tip ako ju dosiahnuť. Táto procedúra robí malé zázraky na počkanie.

Najväčší trend, ktorý naozaj funguje - môžete takto riešiť cielene konkrétny typ problému v širokom rozsahu

Áno vieme, čas nezastavíme, no spomaliť ho dokážeme. Proces starnutia vedia totiž v značnej miere eliminovať rôzne procedúry. A dokonca bezbolestne, bez použitia skalpela. Ak je vaša pleť po lete dehydrovaná, ideálny čas prinavrátiť jej krásny vzhľad, sú práve jesenné a zimné mesiace. No a mezoterapia je skvelá voľba. Je to liečebná metóda, prostredníctvom ktorej, sa do pokožky dostáva účinný kokteil vitamínov. Doslova.

"Mezoterapia je jednoducho povedané ošetrenie pri ktorom sa do pokožky aplikuje kyselina hyalurónová, vitamíny a séra, ktoré zlepšujú elasticitu pokožky, vypínajú povädnuté časti tváre, rozjasňujú pleť a spevňujú pokožku."

"Táto metóda je unikátna, pretože veľmi rýchlo a jednoducho podporuje tvorbu kolagénu, vyhladzuje, rozjasňuje a hydratuje pokožku. Výsledky sú viditeľné už po prvej aplikácií," hovorí expertka na krásu - Karolína Volkov, ktorá je majiteľkou salónu DNJ DNA. 

Prečítajte si: Nová pokožka po lete: Tieto 3 procedúry prinavrátia pleti hydratáciu a jas, zároveň zredukujú škvrny

Na ošetrenie  sú vhodné  čelo, líca, okolie očí, krk, brada aj dekolt. Táto procedúra zvyšuje tonus pokožky, vyhladzuje ju a rovnako sa snaží zmierniť výrazné i menej výrazné vrásky.

"Mezoterapiu poznáme vo viacero formách od tej vykonávanej dermatológom v klasickej injekčnej forme až po tú najmenej invazívnu, vykonávanú u kozmetičiek pomocou Mezopenu. Toto zariadenie je podobné klasickému plniacemu peru, v ktorom je inštalovaná sterilná jednorazová náplň s 12 mikroihličkami."

"Po zapnutí systému náplň vytvára naozaj drobné mikrovpichy vysokou rýchlosťou do pokožky. Kozmetička vie regulovať hĺbku vpichu ihly od 0,20 do 4 mm a upraviť rýchlosť pohybov v súlade s potrebami každého klienta pre každú oblasť tváre a tela."

Je určená pre naozaj takmer každý typ pleti a to vďaka tomu, že sa aplikujú rôzne typy sér a je možná regulácia vpichov. Mezoterapia je momentálne najväčší trend práve preto, že je možné riešiť cielene konkrétny typ problému v širokom rozsahu. Ideálna je pre začinajúce vrásky, aknóznu pleť, dehydratovanú pleť či menej závažné pigmentové škrvny.

Mohlo by vás zaujímať: 5 najsilnejších zbraní anti-ageingu: Toto naozaj funguje, hovorí dermatologička

Okamžitý efekt a viditeľné výsledky

"Efekt je síce vidieť a hlavne cítiť už po prvom ošetrení, pleť je výrazne hydratovanejšie a napríklad aj make - up sa aplikuje hladkejšie a jednoduchšie. Najlepšie výsledky sa ale dostavia po 4-6 ošetreniach a odstup medzi jedným a druhým by mal byt aspoň 4 týždne," dodáva odborníčka na záver.

Čo sa týka obmedzení, sú naozaj minimálne. Mezoterapiu by ste nemali absolvovať pokiaľ ste tehotná alebo dojčíte. Okrem tehotenstva sú ale kontraindikácie minimálne a to napríklad vážne kožné ochorenia alebo závažnejšie poruchy zrážanlivosti krvi.

- Najčítanejšie -