Presunúť na hlavný obsah

4 najčastejšie problémy, ktoré sú zodpovedné za rozchody v moderných vzťahoch: Prečo to väčšinou napokon vzdáme?

Partnerské vzťahy

Zdá sa, ako keby moderné vzťahy mali menšiu dobu trvácnosti. Prečo to tak však je a čo je za to zodpovedné? Je to dobou alebo si to robíme sami?

1. Ľudia, ktorí sú príliš závislí na pozornosti toho druhého, môžu svojich blízkych odradiť

Tak toto je vo vzťahu najväčší kameň úrazu. ”Ľudia, ktorí sú totiž príliš závislí na pozornosti toho druhého, môžu svojich blízkych odradiť práve nadmernou pozornosťou a potrebou lásky. Ak sa v nej neustále potrebujete utvrdzovať, nie je to najlepšia cesta pre nikoho,” vysvetľuje Mgr. Martin Miler, klinický psychológ. Nemôžete neustále premýšľať nad tým, čo sa stane ak… Keď vás partner miluje, zostane pri vás a nemusíte to počúvať každý deň. Myšlienky na to, že vás možno nechá zahoďte do zabudnutia. 

Čítajte tiež: Rozhovor s módnou návrhárkou Petrou Kubíkovou: Vlastná kolekcia šiat z vás nespraví umelca

2. Ignorujete hranice spoločného osobného priestoru

Každá dvojica má svoje malé tajomstvá, ktoré poznajú len oni. A to je správne. ”Problém nastáva, ak sa k tomuto osobnému, intímnemu priestoru prestanete chovať s úctou. Pokiaľ partnerovo tajomstvo poviete niekomu inému a k nemu sa to donesie, riskujete, že stratíte jeho dôveru,” vysvetľuje Miler. Preto sa snažte spoločné tajomstvá naozaj udržať!

3. Žijete neustále v pochybnostiach

Každý deň sa prebúdzate s myšlienkou, čo by bolo keby? Tak na ňu veľmi rýchlo zabudnite. Nikomu to nerobí dobre. Nielen vám, ale ani partnerovi. Ten môže totiž vaše pochybnosti brať ako fakt, že nechcete váš vzťah ďalej rozvíjať a to smeruje len k jednému - rozchodu.

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Ateliér Verbua musíte spoznať: Pri výrobe kabelky pre prezidentku Čaputovú sa inšpirovali kráľovnou Alžbetou

4. Nesprávate sa k partnerovi úctivo

Aké miesto má partner vo vašom rebríčku priorít? Sú na prvom mieste deti? Práca? A kde je on? Ak ste sa teraz zamysleli máte problém. ”Keď totiž mužovi vo vzťahu chýba pocit dôležitosti, skôr či neskôr odíde,” hovorí Miler. Každý potrebujeme úctu, lásku, rešpekt. A muži obzvlášť. Na to by ste rozhodne nemali zabúdať.  

- Najčítanejšie -