Presunúť na hlavný obsah

Tieto veci by vám v šatníku už nemali zavadzať: Sú dávno OUT a zbytočne vám pridávajú roky navyše

Móda

Zatiaľ čo niektoré veci v našom šatníku majú svoje miesto aj niekoľko rokov, iné sú limitované časom a presne tie by ste mali zo svojho šatníka čím skôr vyradiť.

Veľké šatníky začínajú byť minulosťou a čoraz viac žien uprednostňuje kapsulový šatník, teda základný šatník. To však neznamená, že sa teraz všetci jednotne musíme vzdať akýchkoľvek trendov. Z času na čas si môžeme dopriať aj niečo, čo sa nám páči a čo tak trochu vybočuje z našich štandardných stylingov. O tom je predsa sloboda a koniec koncov to tvorí našu osobnosť.

Sú však aj trendy, ktoré v šatníku žien momentálne naďalej pretrvávajú a dovolíme si tvrdiť, že tak trochu celkom zbytočne. Sú totiž ľahko rozpoznateľné a viažu sa presne na určitú dobu, nehovoriac o tom, že vám niektoré zbytočne pridávajú roky navyše, tak sa poďme spolu pozrieť na to, ktoré to sú.

Inšpirujte sa: VIDEO: Topánky na jeseň/zimu 2020/2021, ktoré bodujú v uliciach: Po ktorých siahnete túto sezónu vy?

Kožuchy sú OUT

Prvenstvo majú rozhodne kožuchy. Trend, ktorý vyhasol v dôsledku silného tlaku spoločnosti na dizajnérov a luxusnú módu. Kým kedysi bola zima bez nich nepredstaviteľná, dnes kožuchy vo vyspelých krajinách takmer nenájdete, možno len u staršej generácie. Prírodné materiály a udržateľnosť planéty sú jasnými témami, ktoré ovplyvňujú módu a celkovo postoj ľudí. 

Svetrové mini šaty pod zadok

Svetrové šaty sú neustále IN, avšak čo je dôležité je ich dĺžka – nosia sa tie po kolená alebo pod kolená. Midi dĺžka a obtiahnutá silueta je to, čo vás robí dostatočne ženskými. Trend svetrových mini šiat tesne pod zadok je tak trochu prežitok a môže pôsobiť lacno. Naopak, staršie ročníky žien, ktoré sa nevedia rozlúčiť s mladosťou zbytočne samy sebe škodia. 

Telové silonky

Pre objasnenie – patria len do šatníka žien, ktorých uniforma si to vyžaduje. Telové silonky, pri ktorých väčšina žien nevie odhadnúť správny odtieň, vášmu stylingu jednoducho nepristanú. Navyše, v mnohých prípadoch pridávajú roky navyše. V zimných mesiacoch jednoducho pôsobia ako faux pas a lepšie urobíte, keď siahnete po čiernych. Ak chcete byť sexi, skúste experimentovať so vzormi – decentné bodky sú veľmi hot.

Harmoniková sukňa

Tento Á-čkový strih sukne bol istý čas obrovským trendom a dodnes si ho veľa žien nevie vynachváliť. Faktom však je, že len máloktorej pristane. Keď sa zapozeráte bližšie, zistíte, že tento strih sukne vám zbytočne deformuje postavu a pridáva roky navyše. Mimochodom, ak sa v nej ešte aj necítite dobre, veľmi sa to odráža navonok. Jeden z trendov, ktorý ženy nosili len preto, že je to trend a nevnímali skutočnosť toho, čo sa im hodí a čo nie.

Neprehliadnite: VIDEO: Mäkké svetre ako od babičky: Aké kúsky dominujú na jeseň?

Koženkové šaty a iné 

Čokoľvek, čo pôsobí umelo je OUT. Koženkové šaty do tejto kategórie rozhodne patria a nie sú v tom jediné. Ak chcete nosiť kožu, noste kožu, ale nesnažte sa ju napodobniť. Tento trend ženám veľmi nepristane, napriek tomu sa stále teší obľube. V snahe vyzerať mladšie sa koľkokrát udeje presný opak. Niekedy je lepšie vymeniť ich za jednoduchú textíliu, ktorá krásne formuje figúru.

- Najčítanejšie -