Presunúť na hlavný obsah

Na pohľad lákavý darček, ktorý je pod stromček nevhodný: Podľa povery totiž prináša nešťastie, tušíte, o čo ide?

Zábava

Nevyrobte si trapas a radšej si dajte včas pozor, čím sa chystáte obdarovať svojich blízkych. Tento jeden totiž podľa povery prináša nešťastie a finančné problémy.

Vianočná atmosféra neobíde nikoho z nás a jednoznačne k nej patrí aj nakupovanie darčekov. To má svoje čaro oveľa viac, keď si užijete celý deň chodením po obchodoch než nakupovaním online. V snahe obdariť svojich blízkych si ani nemusíme uvedomiť, že existujú darčeky, ktoré nie sú úplne najvhodnejšie a už vôbec nie pod stromček. 

Inšpirujte sa: Pripravte sa na Vianoce v predstihu: Čo darovať vášmu milovanému, mame, svokre a čím zabodujete u ženy svojho života?

Darček, ktorý prináša nešťastie

Peňaženka. Presne tak, peňaženka patrí do kategórie darčekov, ktoré by sa nemali dávať ako dar. Na jednej strane pôsobí veľmi lákavo a tento „fashion“ kúsok by isto ocenil každý. Ak sa však predsa len rozhodnete darovať ju, nemala by byť aspoň prázdna. 

Vložte do nej symbolicky mincu alebo nejakú hotovosť. V prípade, že chcete, aby dotyčná osoba mala hojnosť, môžete vložiť podľa povery väčší obnos. To však takisto môže vyznieť rôzne a človek sa môže cítiť potom ako neschopný zarábať alebo postarať sa o rodinu a pod.

Nezabúdajte však, že Vianoce by nemali byť o peniazoch a celkovo darčeky, ktoré si človek najviac cení sú vždy tie, ktoré sú od srdca alebo sú viac osobnejšie. Peniaze to veľmi nespĺňajú. 

Symbolizuje finančné problémy alebo stratu zamestnania

Podľa starej povery prázdna peňaženka symbolizuje finančné problémy a možnú stratu zamestnania. To neznie veľmi dobre, uznajte sami. Obdarovaný by sa tejto myšlienke isto nepotešil a práve naopak, mohol by sa vyľakať ešte viac ako si myslíte.

Rovnako asi nikto z nás sa nechce ocitnúť v situácii, kedy s najlepším úmyslom chcel niečo darovať a na význam tohto darčeku ho upozorní buď samotný obdarovaný alebo niekto iný.

Neprehliadite: Ako si Vianoce užila rodina Beckhamovcov: Každý rok je u nich vďaka jednému rituálu vždy o niečo jedinečnejší

Ste v tom aj vy

Traduje sa, že v tomto prípade nielen obdarovaný, ale aj darca automaticky spadá do kategórie „ohrozených“ a môže ho postihnúť nepriaznivá finančná situácia. Či už veríte na povery alebo nie, možno práve toto je jeden z dôvodov, ktorý vás nakoniec presvedčí rozmyslieť si to a darovať na Vianoce niečo iné. 

- Najčítanejšie -