Presunúť na hlavný obsah

Do popredia sa dostáva čoraz viac ručná práca: Táto dvojica dokáže pretvoriť kus dreva na hotové umelecké diela

Kariéra

Andrea vždy túžila po vlastnom biznise. Myšlieka začať pracovať s drevom ju odjakživa tak trochu fascinovala. No a malý skok do neznáma sa vyplatil. Dnes tvoria spoločne s partnerom a rodinou malé umelecké diela.

Kto za značkou stojí? 

Značka Treaf vznikla počas nášho štúdia na vysokej škole v Brne. Spolu s priateľom Peťom sme začínali v brnenskom Fablabe, kde sme sa dostali k laseru a tam sa začala rodiť myšlienka našich produktov. Aktuálne sa Treafu venujeme stále ja (Andrea) a Peťo.

Taktiež nám s grafickými návrhmi často pomáha moja mamina Lenka, ktorá krásne kreslí a vďaka ocinovi, sme zase pre našu malú dielničku našli to správne miesto. Takže je to také malé rodinné podnikanie.  

Ako vznikla myšlienka začať pracovať práve s drevom? 

Vždy som túžila po vlastnom biznise a značke a Peťo mi bol oporou aby som si tento sen splnila. Myšlienka pracovať s drevom sa nám páčila a tak sme sa do toho pustili. 

Dnes robíte okrem unikátnych doplnkov ako sú brošne, motýliky, kravaty, či slúchadlá aj nádherné a jedinečné fotoalbumy...

Dnes si veľa ľudí nechá fotky v počítači, nikdy si ich už nevytlačí alebo málokedy prezrie a pritom je za nimi tak veľa krásnych spomienok. A tak to začalo, chceli sme mať svoje fotky a spomienky na jednom mieste aby sme sa k nim mohli kedykoľvek vrátiť.

Čím sú iné a čo ich robí unikátnymi?

Každý fotoalbum, najmä tieto nové luxusné fotoalbumy, nám prejdú rukami nespočetne veľa krát. Od výberu dreva, cez brúsenie, lakovanie, rezanie a gravírovanie až po šitie, prípravu papiera či balenie. Každý fotoalbum je jedinečný svojou kresbou dreva, rovnaký už nikde nenájdete. Každý fotoalbum ručne šijeme  jedným kusom nite.

Okrem toho našim zákazníkom ponúkame gravírovanie na mieru a tak sa fotoalbumy naozaj stávajú jedinečnými.

Aké materiály výlučne používate?

Používame výlučne prírodné materiály, najmä drevo  s certifikáciou a taktiež pravú kožu.

Čo je pre vás pri tvorbe kľúčové?

Aby bol produkt špičkový a spĺňal všetky naše predstavy. Spomínaný šitý luxusný fotoalbum sme vyvíjali viac ako pol roka, pokiaľ sme prišli na správnu kombináciu dreva a kože, ktoré sú aktuálne na fotoalbume použité.

Pri tvorbe sa snažíme aby naše produkty spĺňali požiadavky zákazníkov a preto si najviac zakladáme práve na zákazníckom servise. Takže komunikáciu so zákazníkmi by som považovala za kľúčovú. Snažíme sa načúvať, čo sa im páči a čo by ich zaujalo.

Je samotný proces náročný? Ako dlho výroba trvá? 

Samotný proces je zložený z veľkého množstva krokov. Menší fotoalbum prejde našimi rukami minimálne 7x a väčší fotoalbum, ktorý je v kombinácii dreva a kože prejde našimi rukami minimálne 14x pokiaľ sa k zákazníkovi dostane ako hotový výrobok.

Len šitie tohto fotoalbumu trvá takmer 2h a je šitý ručne, takže to dá celkom zabrať. Keďže sú naše výrobky vyrábané vo veľkej miere na zákazku, tak dodanie trvá cca 2 týždne ale samozrejme snažíme sa objednávky odosielať čo najskôr.

Čo máte celkovo na tomto najradšej?

Na výrobe máme najradšej asi začiatok, keď sa produkt začína tvoriť, tvoríme návrhy a následne výber materiálu, ktorý bude vhodný. A potom koniec výroby, keď už držíme v rukách hotový produkt, s ktorým sme spokojní a vidíme všetku tú dobre vykonanú prácu.

Čo je zároveň najväčšou výzvou?

Najväčšou výzvou pre nás stále ostávajú dodávatelia, pretože zohnať kvalitný materiál s ktorým by sme boli spokojní je naozaj veľký problém. Často je pre nás výzvou aj čas, potrebovali by sme aby mal deň aspoň 48 hodín. 

Kam chcete značku ešte posunúť?

Budúci rok (2021) máme v pláne sa posunúť na český trh a vytvoriť množstvo noviniek pre spomienky všetkého druhu. Aktuálne sme vypustili novinku v podobe Receptovníku a Výletníku a v podobnou duchu by sme chceli pokračovať  ďalej. Nápadov je mnoho a veríme, že sa nám to podarí a zároveň budeme expandovať a rásť ďalej. 

- Najčítanejšie -