Presunúť na hlavný obsah

Keď sa vlastná mama pre vás stane hlavným nepriateľom: Niektoré vzťahy skrátka majú od idylky ďaleko

Partnerské vzťahy

Martina mala s mamou ceclý život veľmi pekný vzťah. No to o čo sa postarala jej najbližšia osoba, by položilo aj silné povahy.

Poznáte to: "Mama má vždy pravdu." Aspoň väčšina z nás má túto vetu ako akúsi osobnú mantru. Nie vždy, je však šťastným riešením sa jej držať. A Martina vie o tom svoje...

Niekedy láska k najbližším spôsobí problémy, o akých ani len nesnívame

Martina mala s mamou vždy dobrý vzťah. Hoci vyrastala bez otca, jej mama sa jej ho vo všetkých smeroch snažila nahradiť. A išlo jej to naozaj skvele, nakoľko Martinin otec rodinu opustil, skôr ako sa dievčatko narodilo. Jednoducho sa bál úlohy otca a nezvládol to. Aj keď Maťa presne vedela, ako jej biologický otec vyzerá, nikdy sa ho nerozhodla kontaktovať.

Vravela si, že to osud zariadil inak a má to takto byť. Začal jej však chýbať tesne pred tridsiatkou. V tom čase totiž plánovala svadbu a jej mama bola zásadne proti. Vôbec nesúhlasila s tým, že sa má jej dcéra vydať. To s čím však bojovala oveľa viac bol jej budúci zať. A dôvod prečo sa jej nepozdával bol naozaj absurdný.

​Čítajte tiež: Ženy v týchto znameniach mávajú sex najčastejšie: Vzrušeniu, ktoré z nich ide, muži nevedia odolať

"Nechápala som prečo ho tak nemusí a ona o tom vôbeec nehcela hovoriť. Spory mnedzi nami sa vyostrovali, no stále som si hovorila, že je to moja mama a musím ju rešpektovať a prijať takú aká je."

Viete ako sa to hovorí: ”Človek sa učí na vlastných chybách,” no žiaľ niekedy sú dôsledky naozaj nenapraviteľné. Dôvod prečo Martinina mama nesúhlasila so sobášom bol celkom prozaický. Jej budúci zať totiž vyzeral ako verná kópia Maťkinho otca. Nielen vzhľadom, ale aj povahou a vlastnosťami. A to ani zďaleka nebolo všetko, čo mali spoločné. Paradoxne aj on pracoval ako lekár.

Takže pri každom rozhovore s ním, sa Martinina mama vracala späť v spomienkach, ktoré sa snažila roky vytesnať z hlavy. Bála sa, že jej dcéra skončí rovnako ako ona. Že ju po svadbe Adam opustí a história sa zopakuje.

Prečítajte si: Muži narodení v tomto znamení, patria medzi najobetavejších: Nájsť takého je lepšie ako výhra v lotérii

Preto svojej dcére nahovorila, že ju Adam podvádza, že chodí za inými a vo veľa veciach jej klame. Žiaľ, Maťa svojej mame uverila. "Bola to moja mam, nemala som najmenší dôvod pochybovať o jej verzii." Rozhodla sa Adama opustiť, aj keď niekde vo vnútri cítila, že je jej osudovou láskou. Až po rokoch vyšla Martinina mama s pravdou von, lebo už dcére nedokázala klamať. Tá si ani dva roky po rozchode s Adamom nevedela nájsť partnera, nakoľko stále milovala svojho bývalého snúbenca.

Našťastie Adam to cítil rovnako. Dnes už sú spolu a tešia sa na dcérku Anabelu. No Maťa svojej mame nedokáže dodnes odpustiť... Zistila, že mama naozaj nemusí mať vždy pravdu, aj keď to myslí dobre.

- Najčítanejšie -