Presunúť na hlavný obsah

Kozmetické tipy na výlety: Bez tohto neurobte ani krok

Krása

Sú určité veci, ktoré by ste mali mať za každých okolností v kozmetickej taštičke. Teda ak chcete aby vaša pleť bola aj na dovolenkách svieža a fresh. Pozrite sa, čo rozhodne nesmiete zabudnúť.

 

Kozmetické must have - veci, ktoré sa vám zídu, v meste, pri mori aj na horách

Jedno je isté. Naša pleť na cestách trpí. Či už ide o dlhší let, horúčavy, alebo pobyt na horách. Pokožka skrátka dostáva zabrať. Preto by vám určité veci skrátka nemali chýbať v kozmetickej taštičke.

Inšpirujte sa: Vytvorte si look, ktorý nosili tie najmocnejšie Francúzky: Najznámejšia make-up artistka radí, ako na to

Absolútny základ v každom ročnom období - SPF

Tušili ste, že sklo na oknách v lietadle prepúšťa viac ako 50% UVA a hodina strávená na tomto žiarení v lietadle sa rovná 20 minútam v soláriu? Vyplýva to z výskumu American Medical Association.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo by vám kvalitný krém s dobrým faktorom na cestách nemal chýbať. A nielen na tých vo vzduchu. Rovnako nebezpečné je aj vystavovať tvár slniečku počas lyžovačky bez toho, aby ste na sebe mali ochranný faktor.

Výbava na odlíčenie

Áno, to vieme všetky, odlíčiť sa treba vždy a všade. Je jedno ako dlho cesta trvá aj to, kedy dorazíte do cieľovej destinácie. Odborníci tvrdia, že make – up, by sme na sebe nemali mať dlhšie ako 12-14 hodín denne. Inak naša pleť trpí.

Preto nezabudnite na vlhčené obrúsky – ideálne sú tie, ktoré obsahujú 99% vody a sú bez parfumácie. Nevysušujú tak ako napríklad micelárna voda a urobia rovnakú prácu. Počas dovolenky je dobrý model vyhnúť sa trvácnym make-upom či rúžom, tie pleť a totiž zbytočne vysušia. Potom vám stačí len toner, či esencia, ktoré nečistoty doriešia.

Hydratácia, hydratácia, hydratácia

Akýkoľvek typ pleti máte, na výletoch by vám nemal chýbať hydratačný krém a sérum. To je niečo, čo počas zmien, potrebuje rovnako aknózna, citlivá, ale aj zrelá pleť. Dobré je urobiť si vždy pri ich aplikácii masáž, vďaka ktorej  bude pokožka pôsobiť pevnejšie, prekrvene a živšie.

Stáva sa totiž veľmi často, že práve počas našich cestovateľských dobrodružstiev, tvár opúcha, je mdlá pôsobí vyčerpane unavene. Toto dokážete vďaka hydratácii, či rollerom úplne minimalizovať. Tie si teda pribaľte určite tiež. 

Obsah cestovateľskej taštičky:

  • kvalitný krém s dobrým SPF
  • vlhčené obrúsky s obsahom 99% vody
  • toner
  • esencia
  • hydratačný krém a sérum
  • roller

Inšpirujte sa: Make-up paletky vhodné ako darček pod stromček: Predstavujeme naše tipy, s ktorými zabodujete

- Najčítanejšie -