Presunúť na hlavný obsah

Inšpirácia priamo od kráľovskej rodiny: Oblečte sa ako princezná Diana či vojvodkyňa Kate

Móda

Kate Middleton, princezná Diana, bývalá vojvodkyňa Meghan Markle, ale aj vnučka kráľovnej Alžbety Lady Amelia - to sú najvýraznejšie a najinšpirujúcejšie ženy britskej monarchie, ktoré sú nielen vzorom, ale zároveň udávajú štýl.

Tón v tóne 

Priekopníčkou elegantnej béžovej farby sa nepochybne stala princezná Diana. Tá zemitým farbám holdovala dávno predtým, než nich nastal boom - a aj to dokazuje, že štýl Lady Spencer bol nepochybne nadčasovým. Neutrálne, prírodné farby si bývalá manželka princa Charlesa volila aj pri každodenných outfitoch, čím aj pri bežných úkonoch pôsobila mimoriadne elegantne. Jedným z jej najikonickejších lookov je nepochybne béžový look, ktorý zvýraznila tmavým hnedým opaskom a khaki sakom. Na prvý pohľad jednoduchý outfit patrí nepochybne medzi klasiky, ktoré by mala do svojich stylingov zaradiť každá dospelá žena.

Prečítajte si: Dcéra Heidy Klum sa objavila na titulke časopisu. Jej krása vám vyrazí dych

Volány

Postupom času sa naspäť do módy dostal jeden z ďalších obľúbených kúskov princeznej Diany - volány. Nie je žiadnym tajomstvom, že ich Lady Diana zbožňovala, balónové rukávy boli obrovskou súčasťou jej šatníka a využila ich aj na svojej svadbe s princom Charlesom. Tento na prvý pohľad dievčenský strih dodáva nežnému pohlaviu ženskosť aj bez toho, aby sa potrebovali nejakým spôsobom odhaliť, práve naopak. Okrem toho, že je mimoriadne hravý, je kombinovateľný takmer s čímkoľvek - či už s teniskami, elegantnými lodičkami alebo čižmami. 

Výrazné farby

Aj keď sa Meghan Markle v časoch, keď bola oficiálnou súčasťou kráľovskej rodiny, držala prísnych pravidiel - a tým pádom sa taktiež objavovala na verejnosti v zemitých a neutrálnych farbách. Z času na čas však aj ona poriadne prekvapila a siahla po výraznej farbe. Pozor, je však potreba vedieť, aké farby vám v skutočnosti pristanú a nenosiť len tie, ktoré sa páčia vám, inak by to mohlo dopadnúť katastrofálne. 

Neprehliadnite: Sustainable značky, ktoré nás bavia a navyše sú cool: Udržateľná móda sa stáva čoraz výraznejšou doménou

Áčkové sukne

Široké áčkové sukne sú hitom nepochybne aj preto, že sedia takmer každej postave. Tento jednoduchý kúsok oblečenia vám totiž vytvorí osí pás. Vie to aj Kate Middleton, ktorá na tieto sukne nedá dopustiť. Ich obrovskou výhodou je, že sa taktiež dajú skvelo skombinovať a môžete k nim nosiť blúzky, tričká, ale aj elegantné saká ako obľúbená vojvodkyňa.

Oversize kabát

Trochu odlišnejší, no napriek tomu zaujímavý vkus má aj sesternica Williama a Harryho, Lady Amelia. Tá momentálne pracuje ako modelka a predvádza pre mnohé luxusné značky. Niet sa čudovať tomu, že módne trendy sleduje o čosi viac, než ostatní členovia kráľovskej rodiny a aj pri takých bežných aktivitách, akými sú nákupy, dokáže vyzerať mimoriadne štýlovo. Vzorovaný  kabát, doplnila športovou taškou od Stelly McCartney a aj s kapucňou na hlave vyzerala ako vystrihnutá z magazínu. Amelia môže byť skutočne inšpiráciou nakoľko dokazuje, že sa výraznejších či väčších kúskov ozaj netreba báť. 

- Najčítanejšie -