Presunúť na hlavný obsah

Čo sa dialo v Neverlande? Malí chlapci, ktorí trávili čas s Michaelom Jacksonom, otvorene prehovorili o zneužívaní

Zahraničné celebrity

Špekulácie o tom, že Michael Jackson má k deťom bližšie, než je to v poriadku, sa objavili ešte za života kráľa popu. Výpovede chlapcov, ktorí sa sami ocitli na Neverlande, ich podporujú.

Michael Jackson patril nepochybne medzi najväčšie hudobné talenty sveta, aké sa kedy narodili. Okrem iného si ho svet obľúbil najmä preto, ako sa správal k deťom. Okrem toho, že podporoval mnoho charít, ktoré pomáhali tým najmenším v núdzi, Michael Jackson na každom svojom koncerte nechal vystúpiť niekoľko malých detí a niektorými malými chlapčekmi sa dokonca aj priatelil. Brával ich so sebou na turné, ukazoval sa po ich boku a ako rodiny po rokoch priznali - kráľ popu si s nimi zvykol volať, písať listy a dokonca ich aj osobne navštevovať. 

Aj keď mu spočiatku toto správanie prinieslo u ľudí pozitívne reakcie a fanúšikovia ho za to velebili do nebies, všetko sa to zmenilo v roku 2003. Právnici, ktorí zastupovali malého chlapčeka, totiž Jacksona obvinili z toho, že zneužíva deti. Nastal obrovský škandál, z ktorého síce Jackson vyviazol ako nevinný, no už nikdy sa mu nepodarilo očistiť svoje meno.

Prečítajte si: Randí so ženami, ale aj s transexuálmi. Čo momentálne robí dcéra Michaela Jacksona?

Dieťa z reklamy 

V najnovšom dokumente o kráľovi popu s názvom Leaving Neverland, prehovoril aj James Safechuck, ktorý je staršej generácií nepochybne známy z reklamy na obľúbený nápoj. Práve tam spoznal Jacksona. Spočiatku boli síce priateľmi, no ich vzťah sa zrazu začal meniť. Okrem toho, že si zvykli telefonovať hodiny, dostal James pozvanie na turné a zároveň do Neverlandu, kde sa začali odohrávať veci, ktorým ako dieťa nerozumel. „Povedal mi, že to je vyjadrenie lásky a že to v žiadnom prípade nemôžem nikomu povedať. Nerozumeli by tomu, ako sa my dvaja ľúbime a nezavreli by len jeho, ale aj mňa,'' prezradil pre dokument Austrálčan a dodal, že Michael sa ho spočiatku dotýkal pohlavných orgánov a neskôr na ňom vykonal orálny sex, ktorý následne vyžadoval aj od neho. James však veril, že sa skutočne jedná o lásku a priateľstvo. Spevák však neostal len pri tom. „Zobrali sme sa. Mali sme falošný obrad, ktorý prebehol v jeho spálni. Naplnili sme sľuby, ktoré sme dali a bolo to. Boli sme navždy zviazaní,“ uviedol ďalej James a ukázal šperky, ktoré dostal od kráľa popu. Jeho verziu podporila aj jeho mama, ktorá ukázala na kameru niekoľko fotografií a listov, ktoré adresoval Jackson jej synovi. „Volali spolu s Jamesom hodiny. Vtedy som nič netušila, prišlo mi však divné, že nemá čo iné na práci,'' prezradila Jamesova mama. Kráľ popu trávil u nich doma väčšinu času počas svojho austrálskeho turné.

Talentované dieťa

O svojom príbehu pre kameru porozprával aj tanečník Wade Robson. Ten sa s kráľom popu spoznal vďaka tanečnej súťaži, ktorá sa konala v obchodnom centre v deň koncertu speváka. Už od skorého veku bol jeho obrovským fanúšikom, ktorý napodobňoval všetky jeho pohyby, a tak nečudo, že ako šesťročný chlapček zaujal agentov Jacksona. Tí ho nechali vystúpiť na jeho koncerte a Michael si začal Robsona všímať čoraz viac a to až tak, že ich niekoľkokrát pozval do slávneho Neverlandu. Malý chlapec sa vtedy pýtal sám svojej mamy, či by nemohol spať v izbe s Michaelom, čo ona razantne odmietla. Časom, keď postupne spoznávala Jacksona, jej to však divné neprišlo. Až do momentu, keď zistila, že sa k svojmu synovi nevie dostať. „Častokrát bolo zamknutné a keď som sa pýtala prečo, odpovedal mi, že omylom. Keď sme boli na výlete v Paríži naša izba bola dosť vzdialená od izby nášho syna. Keď sme sa pýtali na dôvod, odpoveď bola, že v tesnej blízkosti nič nebolo voľné,'' vyjadrila sa v dokumente Wadeova mama. Napriek tomu však ani len netušila, čo sa odohrávalo za dverami spálne.

O tom prehovoril Wade až po tom, ako sa mu narodilo prvé dieťa. Po návšteve terapeutky sa rozhodol so svojou hrozivou skúsenosťou podeliť so svojou rodinou. „Pamätám si, že mi raz Michael volal, aby som okamžite išiel do domu. Deň predtým sme totiž mali sex a on sa bál, že moje krvavé slipy môže niekto nájsť v koši na pranie,'' šokoval tanečník v dokumente.

Všetko zakryl

V čase, keď boli na Jacksona podané obvinenia zo strany iných detí, si chlapci uvedomovali, o čo ide. Napriek tomu sa však rozhodli neprihlásiť - aj preto, že sa im Michael záhadne po dlhej dobe ozval. „Keď so mnou Michael prestal komunikovať a videl som, ako sa objavil s novým chlapcom, ako dieťa ma to zlomilo, vravel, že sme najlepší kamaráti,'' uviedol na správnu mieru James a dodal, že keď sa zrazu Michael ozval a upozornil ho na to, aby nič nevravel, urobil všetko preto, aby bolo opäť zasa všetko v poriadku. To, že nie je, si uvedomili až po rokoch, keď sa im začali objavovať závažné psychické problémy, ktoré museli riešiť s odborníkmi.

Podobný scénar zopakoval aj tanečník, ktorý sa však dokonca Michaelovi rozhodol pomôcť o čosi viac - a to tak, že svedčil v jeho nevinu. Myslel si, že si tým získa jeho priazeň, no v skutočnosti ho už Michael ''nepotreboval''. Raz ho na Neverland prišiel navštíviť aj spolu so svojou manželkou. Vtedy si obidvaja všimli, že herec prepadol alkoholu. „Vypil sám fľašu vína a povedal nám, že o polhodinu je naspäť. Keď som sa opýtal jeho detí, kde teda tatko je, vraveli, že sa už nevráti,'' ukončil dokument domnienkou, že Jackson na sklonku života prepadol omámnym látkam...

Neprehliadnite: Problémový Kevin zo Sám doma. Svojich rodičov pohnal až pred súd a zbavil ich práv

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe