Presunúť na hlavný obsah

Zima 2021 začala tak trochu inak: Aj napriek tomu môže byť magická

Cestovanie

Konečne nás aj na Slovensku potešila snehová nádielka. Hoci na lyžovačky si zrejme ešte nejaký čas počkáme, pozrite sa spolu s nami, kde si sneh môžete vychutnať, vrámci svojho okresu aj v nižšie položených častiach našej krajiny.

Konečne nás aj na Slovensku potešila snehová nádielka. Hoci na lyžovačky si zrejme ešte nejaký čas počkáme, pozrite sa spolu s nami, kde si sneh môžete vychutnať, vrámci svojho okresu aj v nižšie položených častiach našej krajiny.

Keď detaily tvoria celok

Aj keď táto zima veľmi cestovaniu nepraje, dobré je, že sneh si môžme v týchto dňoch užiť aj v nižšie položených oblastiach. Ak ste z hlavného mesta, určite vybehnite na Kolibu (ideálne však skôr v ranných hodinách, aby ste sa vyhli zbytočnému náporu ľudí z okolia). Naopak, tí z východu, by sa určite mali pozrieť do Jahodnej, zo západu zase objavujte Malé Karpaty.

Nevynechajte Zochovu Chatu, Bezovec, Krahule, Skalku, či Jahodník. Áno aj v týchto lokalitách nájdete únik z reality, do zamrznutej prírody, užijete si sánkovačku, guľovačku a všetko, čo k tomu patrí, plnými dúškami. Aktuálne, pravé malé rozprávkovo (okrem vyššie položených oblastí), zažijete rozhodne na Skalke, Krahuliach, či na Molpíry. Skvelé je, že tieto trasy zvládnu aj tí najmenší. Hoci svah si budete musieť z dôvodu opatrení vyšľapať niekoľkokrát, určite to stojí za to.  

Mohlo by vás zaujímať: Stanovanie trochu inak: Vyskúšajte Glamping, trend, ktorý je pohodlnejší ako luxusný hotel

Nezabúdajte ale, že pokiaľ ste z Bratislavy, nemusíte za zážitkom cestovať na Štrbské pleso. Ten pocit si viete dopriať aj tu. Stačí horúci čaj v termoske, káva, pár keksíkov a uvidíte, že tie najmenšie detaily, vytvárajú dokonalý celok. Len sme na to mnohí, akosi v tej uponáhľanej dobe, ktorá sa nás aktuálne snaží všetkých spomaliť, nejako zabudli. 

Keďže všetci sme však v určitom smere limitovaní a obmedzovaní, nezaškodí aj viac pokory a rešpektu. Na to by sme určite nemali zabúdať. Kamkoľvek sa vyberiete, pripomínajte si, že láskou, milým slovom a vďačnosťou, človek ešte nikomu neublížil. Všetko okolo nás, je presne také, aké si to vytvoríme. A preto občas aj tá malá bublina, nie je na škodu. 

Prečítajte si: Vytvorte si doma vlastnú posilňovňu: Detaily, ktoré zefektívnia vaše drepy či cviky a privedú vás ku krajšiemu telu

- Najčítanejšie -