Presunúť na hlavný obsah

Instagramové filtre menia tvár krásy: Milujte svoju osobnosť, nielen profil na sociálnej sieti, tvrdí Hailey Bieber

Zahraničné celebrity

V 21. storočí ide prirodzenosť akosi viac do úzadia. Áno, je to aj silou sociálnych sietí a ich vplyvom na mladú generáciu, ale zároveň je to aj uhol pohľadu, ktorý chceme okoliu prezentovať. Hailey Bieber, však v poslednej dobe, veľmi apeluje na podporu vlastnej individuality každého z nás.

Nechajte vyniknúť svoju individualitu a osobnosť

Hoci ich zväčša poznáme len dokonale nalíčené, s krásne upravenýmmi vlasmi a bezchybným make - upom, aj hollywoodske krásky sú len normálne ženy. A v súkromí dávajú prednosť skôr prirodzenému vzhľadu, bez nánosu líčidiel. 

Navyše manželka speváka Justina Biebera, priznala, že všetko, čo prezentujú na sociálnych sieťach je akousi ilúzou. Takou, ktorú sme si vytvorili okolo seba. Možno aj práve preto sa snaží postovať čoraz viac fotiek bez filtrov a úprav. 

"Uvedomila som si, akú silu sociálne site majú na novú generáciu. Všetky túžime vyzerať krásne. No keď vidím dokonalosť, ktorú nám ponúka instagram, či facebook cez filtre, je mi z toho smutno. Mladé baby, potom v túžbe po ilúzii, pochybujú samy o sebe a nemajú sa rady. To je podľa mňa obrovský problém,"  prezradila Hailey pre magazín People.

"Ja sama som to musela pochopiť a dospieť do štádia, kedy som si to priznala. Preto chcem, aby ma moji fanúšikovia poznali takú, aká som. Bez nánosov make - up, či zbytočných úprav. To však neznamená, že sa nechcem páčiť. Len to chcem povýšiť na niečo iné."

Tiež sa chcem páčiť, no nie na úkor vlastného "JA"

Hoci nepochybne patrí medzi najkrajšie ženy svetového showbiznisu, ona sama nie je so sebou v niektorých veciach spokojná. Napriek tomu sa to nehanbí priznať a veľmi otvorene hovorí aj o svojjich nedokonalostiach. 

"Och, moje neforemné boky, sú pre mňa absolútnou nočnou morou. Mám ich otrasné. Teda vzhľadom na to, že mám extrémne štíhly pás, boky sú neprimerane široké. No pracujem na tom, aby som to zmenila. Toto je partia tela, s ktorou som bola vždy nespokojná."

"No a musím priznať, že som vždy som závidela ženám, ktoré mali dlhé, husté vlasy. To je môj sen, no napriek snahe ho neviem docieliť. Vždy, keď mi vlasy kúsok podrastú, začnú sa štiepiť a lámať. Vlastne s tým mám problém od puberty."

No aj napriek tomu chce pôsobiť na okolie presne taká aká je. Bez retuše a zbytočných zásahov čohokoľvek. Uvedomuje si, že aj naše nedostaky, nás robia jedinečnými a výnimočnými. Iba sa musíme začať milovať. Samy seba a komplexne.

"Ako máte byť atraktívna pre okolie, keď sa sama nedokážete pozrieť do zrkadla, alebo na každú fotku, dáte množstvo filtrov? A tak ako to platí o vonkajšej stránke, pozerajte sa aj na svoje vnútro. O to sa treba starať tiež."

Základom je zabudnúť na predsudky a začať na sebe obdivovať veci, ktoré nás robia výnimočnými. Aj tie najobyčajnejšie.

- Najčítanejšie -