Presunúť na hlavný obsah

Dieťa zmení všetko: Hoci mnohí veria, že dieťa dokáže zachrániť vzťah, ja som zistila, že je to veľký omyl

Partnerské vzťahy

Ema po narodení dcérky, prišla takmer o všetko. Nie vždy je totiž dieťa, riešením problému, ktorý dvojica má. Na to netreba zabúdať.

Keď chcete naplniť úzus spoločnosti a očakávania okolia

Ema a Jakub boli naozaj zohraný pár. Chodili spolu od výšky, hneď po nej sa vzali a presťahovali sa do krásneho domu. Mali všetko, po čom kedy túžili. Veľa cestovali a ich život im mnohí závideli. To čo im však chýbalo podľa okolia k dokonalému šťastiu, bolo dieťa.

Čítajte tiež: Najnudnejšie ženy v posteli: Muži prezradili, ktoré patria po jednej strávenej noci do kategórie nemám záujem

No Ema nikdy nebola prototypom ženy, ktorá by sa rozplývala nad bábätkami. Jasné, deti mala rada, no po vlastných akosi netúžila. Pod tlakom okolia a z istej strany aj Jakuba však uverila tomu, že už je na dieťa naozaj asi najvyšší čas.

Mala absolútne bezproblémové tehotenstvo a dôkladne sa pripravovala na pôrod. To čo však ani počas 9 mesiacov nenadobudla, bol pocit toho, že to bábätko naozaj chce. Stále vo svojom vnútri bojovala s tým, či naozaj urobila dobre. Avšak to ani zďaleka nebolo všetko. Po narodení dcérky Olívie sa život Jakuba a Emy, obrátil úplne naruby. A ich manželstvo viselo naozaj na vlásku.  

Niekedy na úlohu mamy, skrátka musí žena dospieť, horšie je, ak sa to neudeje ani vtedy, keď už bábätko drží v náručí

Kým dovtedy Ema a Jakub takmer netušili, čo sú to hádky, s príchodom Olívie na svet sa ich harmonické manželstvo rozpadlo na tisíc kúskov.

"Napätie medzi nami by sa dalo krájať. Nevedeli sme nájsť tému, pri ktorej by sme sa nedostali do konfliktu. Neustále sme po sebe štekali. O niečom pozitívnom medzi nami ani nemožno hovoriť." 

Obaja boli nervózni, nevedeli poriadne, čo s malou robiť a obviňovali z toho jeden druhého. Napokon sa raz v noci Ema zbalila a odišla. Bez slova, bez listu na rozlúčku. Jakub netušil, čo sa stalo. Nedokázal sa s ňou spojiť, pripadal si ako v zlom sne. Štyri mesiace sa staral o malú sám. Pomáhali mu len rodičia, no zvládol to.

Neprehliadnite: Ako často by sme mali mať sex? Odpoveď vás prekvapí!

Povedal si, že to jednoducho musí dať. Dcérka sa pre neho stala stredobodom vesmíru. Po štyroch mesiacoch sa Ema obajvila doma. Prosila Jakuba o jediné - o odpustenie. V čase, keď bola preč si uvedomila, čo všetko pre ňu Jakub s malou znamenajú.

Len potrebovala dozrieť na úlohu mamy. Jakub jej dal druhú šancu. Ema len dúfa, že udalosti, ktoré sa stali už nikdy nijako neovplyvnia ich rodinu. Jakub a Olívia sú pre ňu všetkým, dnes už to vie. 

- Najčítanejšie -