Presunúť na hlavný obsah

5 rád ako sa neutopiť v úzkosti a panike: Toto môžete urobiť, aby ste zmenili svoj život

Zábava

Dnešná doba so sebou nesie aj množstvo otáznikov. S vecami, ktoré však nevieme ovplyvniť, sa bojuje v rámci vnútra najťažšie. Základ však je nazerať na ne z iného uhla pohľadu.

Hoci pandémia, ktorú nikto nečakal, ovplyvnila v značnej miere naše životy, predsa len sa aj v tých horších veciach vždy dá nájsť niečo dobré. Dokonca ak si chcete zachovať zdravý rozum, je to priam nevyhnutnosť.

 Prečítajte si: Filip varil pre arabského princa: Slováci si často neuvedomujú, aký poklad máme v našich kuchyniach

A aj keď človek nepozná odpovede na všetky otázky, dobré je nájsť také smerovanie, ktoré nebude podliehať strachu. Pozrite sa spolu s nami, čo robiť, aby ste zbytočne nepodliehali panike, úzkosti a mohli meniť svoj život. Pomaly, ale isto k lepšiemu.

1. Naučte sa čeliť strachu

Áno, to je vec, ktorá sa ľahko povie, no ťažšie urobí. To je nám všetkým jasné. No ide o absolútny základ, smerovania ďalej. Skúste pomenovať problém, s ktorým bojujete. Vyslovte nahlas svoje obavy, rozoberajte ako dokážete danú vec ovplyvniť a v akej miere to nezáleží od vás. Skrátka sa sústreďte na veci, ktoré dokážete meniť.

Neprehliadnite: Slovenka Mária pracuje v Saudskej Arábii: Médiá o živote tu zavádzajú, dohadovanie manželstiev tu však stále funguje

Viete ako sa to hovorí, rieku netreba tlačiť, tečie sama. A čím skôr to pochopíte, tým lepšie. Prelomové momenty sú výsledkom mnohých činov, ktoré budujú potenciál pre spustenie zásadnej zmeny. Toto si opakujte ako mantru a budete sa cítiť oveľa slobodnejšie.

2. Rozpyľujte sa ničím príjemným

Obklopte sa veciami. ktoré máte radi. Nejde tak o materiálnosť samotnú, ale o atmosféru, ktorú nimi dokážete vytvoriť. Zapáľte si sviečky, napustite vaňu, urobte si horúcu čokoládu, kúpte si kyticu rezaných kvetov. A to je len malý zlomok toho, čo dokáže rozjasniť náš deň. Všetko, pri čom sa pousmejete a máte dobrý pocit sa počíta. 

3. Zabudnite na dlhodobé ciele, sústreďte sa na prítomný okamih

Hoci to znie ako klišé, ide o klišé, ktoré aktuálne naberá reálnejšie kontúry ako kedykoľvek predtým. Nedávajte si ciele na rok dopredu. Predídete tak sklamaniu, ak to nevyjde a zároveň nebudete v hlave neustále riešiť to typické, "čo ak, čo keď..."

Žite tu a teraz. Plánujte aktuálny deň, tešte sa z maličkostí a každý večer si povedzte, čo vám urobilo najväčšiu radosť. 

4. Začnite cítiť svoje skutočné túžby a potreby

Zabudnite na okolie a jeho rady o tom, čo potrebujete. Sústreďte sa na svoje sny, túžby, to čo naozaj chcete vy. Dajte do popredia samých seba. Nezaoberajte sa tým, čo si o tom myslia druhý. To je totiž z dlhodobého hľadiska, jednoznačná cesta do pekla. Dôverujte vnútornému hlasu. Presne aj týmto spôsobom sa dajú eliminovať negatívne myšlienky.

5. Očistite si telo, hlavu aj priestor

Určite si priority. Odstráňte zo života všetko, čo vás nejakým spôsobom zaťažovalo, čo považujete už dlhšie za zbytočné. Naše prostredie totiž tvorí nás. Hoci na to veľmi často zabúdame. Úprimne sa zamyslite nad tým, čo očakávate od života a snažte sa to realizovať. 

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe